'Istra' preokretom do povijesne, prve pobjede nad Goricom

2 min
Zoran Angeleski ⒸFOTO: Manuel Angelini
Danas su svi bili dobri

Kolosalan potez Istrine desetke Miškovića koji je u 75. minuti petom dodao Belji, a ovaj manirom rasnog strijelca zabio za 2-1, donio je preokret Istre i u konačnici pobjedu nad agresivnom Goricom, kojoj je pulski stadion sve do ove utakmice bio jedini na kojem nikad nije izgubila.

Otvarajući nastavak proljetnog dijela prvenstva, Istra i Gorica opravdali su ulogu glasnika nogometnog proljeća, tijekom kojeg će se nastaviti super zanimljiva borba čak četiriju ekipa za naslov prvaka Hrvatske.

Zaslužena pobjeda Istre dodatni je stimulans u rastjerivanju višegodišnje depresivne sudbine fenjeraša, i to unatoč solidnom budžetu i sve kvalitetnije igre otkad je trenerom postao Gonzalo Garcia.

Uvodni presing igrača Gorice urodio je plodom već u šestoj minuti, kada je nakon kornera gostujućih nesretno pred golmanom reagirao Istrin defanzivni veznjak Caseras, da bi nakon dobre reakcije Lučića odbijanac u gol pospremio Jovičić.

Nakon toga Istra igra lijepo, bolja je na terenu, a k tome, sudac Fran Jović mogao je u 13. minuti dosuditi jedanaesterac za 'Istru' nakon prekršaja s leđa nad Hujberom u gostujućem šesnaestercu.

Mišković je pak u mat poziciji u 21. minuti, no nije uspio izjednačiti rezultat.

Zadovoljni Gonzalo Garcia

U 38. minuti udarcem s 20-ak metara zaprijetio je najtraženiji igrač Gorice Kristijan Lovrić. Igrači Gorice tradicionalno su agresivno ulazili skoro u svaki start. Na koncu je imala čak 24 prekršaja, a Istra svega osam.

Istra nije zaslužila gubiti na poluvremenu.

U nastavku susreta, u 52. minuti slijede dvije velike prilike Gorice, a u obje je prste imao Lovrić.

Izjednačenje je ipak uslijedilo u 59. minuti, kada se nakon kornera sjajno snašao mladi Mauro Perković, nadvisio obrambenog igrača te glavom pospremio loptu iza Goričinog vratara.

Petnaestak minuta do kraja Istra je imala veći posjed (60-40 posto), no Gorica je imala više udaraca (11-9),

Istra 1961 više nije pretposljednja momčad HNL-a, sada je s 21 bodom na osmom mjestu, dok je Gorica ostala na petom mjestu s 32 boda.

Vodeći trojac, Dinamo, Rijeka i Osijek imaju po 40 bodova, a četvrti je Hajduk s 35 bodova, no Modri i Splićani imaju utakmicu manje.

U nedjelju je na rasporedu derbi na Maksimiru između Dinama i Rijeke.