republika - dugi

na maksimiru 3-0

Modri na putu prema još jednoj tituli prvaka - bezopasna Istra lak plijen Dinamu

Pulski prvoligaš ni nakon deset kola nije nikog svladao; zadnji put pobijedio je Goricu na svom terenu. Sa 66 bodova, Dinamo ima pet bodova više od drugoplasiranog Osijeka i deset bodova više od trećeplasiranog Hajduka, no Splićani imaju utakmicu manje. U srijedu Dinamo ide na noge Hajduku, dok za tjedan dana Istra dočekuje Lokomotivu

2 min
Zoran Angeleski

Dinamo kroči prema 22. naslovu prvaka Hrvatske, nakon što je na Maksimiru, u ne baš zanimljivoj utakmici, uz dva gola Oršića i jedan pogodak Emrelija, prilično lako pobijedio Istru 3-0. Mislav Oršić neupitni je igrač utakmice, ne samo zbog dva gola.

Pulski prvoligaš ni nakon deset kola nije nikog svladao; zadnji put pobijedio je Goricu na svom terenu.

Sa 66 bodova, Dinamo ima pet bodova više od drugoplasiranog Osijeka i deset bodova više od trećeplasiranog Hajduka, no Splićani imaju utakmicu manje.

Uoči derbija upravo s Hajdukom u srijedu na Poljudu, vodeća prvenstvena momčad imperativom pobjede dočekala je rasterećenu pretposljednju Istru. No, ako ga je uopće postojalo, pritisak u momčadi Modrih ispario je nakon ranog gola.

Velikom pogreškom 19-godišnjeg Istrinog stopera Maura Perkovića, Dinamo je već u osmoj minuti poveo na Maksimiru golom Mislava Oršića.

Pokušavajući vratiti svom golmanu Lučiću, Perković je 'poklonio' loptu Dinamovom kapetanu Arijanu Ademiju kojemu je Lučić uspio odbiti loptu, ali samo do Oršića koji je lako pospremio loptu u praznu mrežu.

U završnici prvog poluvremena, u izvedbi istog tandema, na povratnu loptu Ademija, Oršić pogađa drugi gol, čime je, pokazat će se, pitanje pobjednika bilo razriješeno.

Istra bez izglednijih šansi

U prvoj izglednijoj šansi u drugom poluvremenu, Modri su povisili vodstvo na 3-0. Oršićev udarac s 15-ak metara Lučić je obranio, no odbijenu loptu u gol posprema Dinamova 11-ica Mahir Emreli.

Isti je igrač u 41. minuti snažno opalio s ruba 16-terca, no Lučić je sjajno reagirao.

Istra je prvi i jedini put ozbiljnije zaprijetila Dinamu u prvom poluvremenu u 23. minuti, kada je na Beljin centaršut s lijevog krila Mišković volejom efektno pucao, ali pored vratnice.

Isti je igrač u 43. minuti pokušao atraktivno petom s nekih osam- devet metara, no preslabo da bi ugrozio Livakovića. U drugih 45 minuta Istra nije stvorila izglednije šanse.

Dinamo je u 75. minuti mogao povećati vodstvo na 4-0. Nakon Oršićevog preciznog centaršuta Gojak (koji je u 71. minuti zamijenio Ademija) nije uspio glavom iz velike blizine pospremiti loptu u gol. Gojak je i u 84. minuti izbio sam pred Lučića, pucao odmjereno sa 16 metara, no lopta je završila pored stative. Nakon izbivanja s terena zbog ozljede, u igru je u u 63. minuti, zamijenivši Špikića, ušao Luka Ivanušec.

Istra u idućem kolu dočekuje na svom stadionu momčad Lokomotive.

Konačna statistika, 13-5 u udarcima, 7-2 u udarcima na gol, 5-0 u kornerima, te 61 prema 39 posto posjeda, pokazuje današnju nadmoć Dinama.

HDZ predstavio predizborni program; obećava prosječnu plaću od najmanje 1600 eura

Pet stupova HDZ-ove vizije Hrvatske za iduće četiri godine su uspješna, vitalna, pravedna, održiva i suverena Hrvatska, naglasio je Plenković * Iz HDZ-a najavljuju i da će stvoriti preduvjete za otvaranje 125 tisuća novih radnih mjesta i dostići stopu zaposlenosti od 75 posto, a za to će biti uloženo 700 milijuna eura kroz mjere aktivne politike zapošljavanja