košarka

NBA: Bogdanovićev double-double u pobjedi Utaha nad Brooklynom

Utah je do pobjede nad Brooklyn Netsima s 27 koševa predvodio Donovan Mitchell koji se na teren vratio nakon osam utakmica pauze zbog ozljede. Bojan Bogdanović je odigrao 29 minuta, zabivši 19 koševa (šut iz igre 8/14, trice 3/7) te dodao tome 11 skokova i četiri asistencije

2 min
HINA
Bogdanović 19 koševa, 11 skokova i četiri asistencije

Utah Jazz su sinoć nanijeli sedmi poraz zaredom Brooklyn Netsima, svladavši ih sa 125-102 u Salt Lake Cityju, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao s double-doubleom.

Utah je do pobjede sa 27 koševa predvodio Donovan Mitchell koji se na teren vratio nakon osam utakmica pauze zbog ozljede. Bojan Bogdanović je odigrao 29:07 minuta, a u tom je vremenu zabio 19 koševa (šut iz igre 8/14, trice 3/7) te dodao tome 11 skokova i četiri asistencije.

Kod Brooklyna najbolji je bio Cam Thomas sa 30 ubačaja, a Kyrie Irving je dodao 15.

Chicago Bulls su na gostovanju sa 122-115 nadigrali Indiana Pacerse, a do pobjede ih je vodio Nikola Vučević s učinkom sezone - 36 koševa i 17 skokova. DeMar DeRozan je ubacio 31 koš, a Javonte Green 16 za Chicago kojem je ovo peta pobjeda u zadnjih sedam utakmica.

Dalls Mavericks su na krilima Luke Dončića kod kuće sa 107-98 pobijedili Philadelphia 76erse. Slovenac je zabio 33 koša pridodavši tome 15 asistencija i 13 skokova.

U redovima 76ersa najučinkovitiji je sa 27 koševa i 13 skokova bio Joel Embiid.

Utakmica je prekinuta na 45 minute jer je zbog iskrivljenog obruča cijeli nosač koša morao biti zamijenjen.

Oklahoma City Thunder su na gostovanju sa 96-93 bili bolji od Portland Trail Blazersa. Luguentz Dort je postigao 23 pogotka za Oklahoma City kojima je ovo treća pobjeda zaredom prvi put od sredine prosinca.

Boston Celtics su u Detroitu sa 102-93 bili bolji od domaćih Pistonsa, a Jayson Tatum je za četvrtu pobjedu zaredom svoje momčadi zabio 24 koša i ugrabio devet skokova.

Cleveland Cavaliers su također u gostima sa 102-101 svladali Charlotte Hornets, a  pobjedu im je osigurao Kevin Love, zabivši dva slobodna bacanja 1.2 sekundi prije kraja.

Cavalierse je predvodio Jarrett Allen koji je utakmicu završio sa 29 koševa i nevjerojatnih 22 skoka, dok je Love ubacio 25 koševa.

Kod Hornetsa, koji su uspjeli nadoknaditi razliku od 17 koševa u zadnjoj četvrtini , najbolji je bio Terry Rozier s 24 koša.

Toronto Raptors su kod kuće sa 125-114 bili bolji od Atlanta Hawksa, a San Antonio su sa 131-106 nadigrali Houston Rocketse, dok su New Orleans Pelicansi u gostima sa 113-105 bili bolji od Denver Nuggetsa.