Sport i rekreacija

Bogdanović postigao 13 koševa protiv Grizzliesa

NBA: Poznato 11 sudionika doigravanja, LA Lakersi eliminirani!

Prvaci otprije dvije godine, Los Angeles Lakersi ove godine neće zaigrati niti u "play-inu", a kamoli u "play-offu", oni su i posljednju priliku za plasman u doigravanje izgubili 110-121 porazom na gostovanju kod lanjskih finalista Phoenix Sunsa

5 min
HINA
Pixabay

Košarkaši Utah Jazza osigurali su i teortski nastup u ovogodišnjem doigravanju NBA lige 121-115 domaćom pobjedom protiv Memphis Grizzliesa pet dana prije završetka ligaškog dijela sezone.

Uz njihovu pobjedu, Jazzu je u prilog išao i iznenađujući domaći 114-132 poraz Minnesota Timberwolvesa od Washington Wizardsa. Takvim raspletom trenutačno petoplasirana momčad Zapadne konferencije Utah je s omjerom pobjeda i poraza 47-32 postala nedostižna za Minnesotu, koja drži sedmo mjesto na Zapadu, a koja je pala na omjer 45-35.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u pobjedi svoje momčadi sudjelovao je sa 13 koševa (šut za dva 1-7, trica 3-6, slobodna bacanja 2-4), četiri skoka, dvije asistencije i tri osvojene lopte za 40:15 minuta provedenih na parketu.

Najbolji u momčadi Jazza bio je odlični centar Rudy Gobert sa 22 ubačaja i čak 21 skokom, 22 poena je ušavši s klupe dodao i Jordan Clarkson, dok su u izostanku Ja Moranta kod Grizzliesa najefikasniji bili Jaren Jackson mlađi sa 28 i Tyus Jones sa 24 pogotka.

Inače, na ulasku u posljednju minutu četvrte četvrtine Jazz je imao pet pogodaka prednosti, ali su Grizzliesi u posljednjem napadu kod 110-108 imali priliku tricom doći do pobjede. No, Bane je bio neprecizan, ali je njegov promašaj pod obručem uhvatio Anderson i pogotkom za dva sa zvukom sirene odveo dvoboj u produžetak. U dodatnih pet minuta stvar u svoje ruke uzeo je Donovan Mitchell i odveo svoju momčad do važne pobjede.

Grizzliesima je ova utakmica značila mnogo manje, oni su odavno osigurali drugo mjesto na Zapadu, sada su na omjeru 55-24, te će u preostale tri utakmice tek pokušati popraviti najbolji omjer pobjeda i poraza u sezoni u klupskoj povijesti, a koji iznosi 56-26 iz sezone 2012/13.

Za veliko iznenađenje u Minneapolisu zbog kojega će domaći Timberwolvesi gotovo sigurno ipak morati svoje mjesto u doigravanju potražiti kroz "play-in" turnir najzaslužniji su bili Kristaps Porzingis sa 25 koševa i Daniel Gafford sa 24 ubačaja uz 12 skokova, dok domaćima nije bilo dovoljno 26 pogodaka i 10 skokova Karl-Anthonyja Townsa.

Jedina momčad koju Minnesota još uvijek može dostići i izravno ući u doigravanje su Denver Nuggetsi, koji su u utorak također iznenađujuće izgubili na svom terenu, bolji su sa 116-97 bili San Antonio Spursi. Gosti iz teksasa su iskoristili nervozu domaćih u prvom poluvremenu, dobili drugu četvrtinu sa 32-14, na odmor otišli s vodstvom 64-44 koje su u nastavku uspjeli sačuvati. Devin Vassell i Keldon Johnson su sa po 20 ubačaja bili najbolji kod Spursa, dok Nuggetsima nije pomogao 41 koš i 17 skokova Nikole Jokića.

Šesti Denver je sada na omjeru 47-33 te ga sedma Minnesota može preskočiti samo ako Denver izgubi obje svoje preostale utakmice, domaće dvoboje protiv Memphisa i Losa Angeles Lakersa, a Minnesota pobijedi u obje svoje utakmice, protiv San Antonija i Chicaga također na svom terenu.

Prvaci otprije dvije godine, Los Angeles Lakersi ove godine neće zaigrati niti u "play-inu", a kamoli u "play-offu", oni su i posljednju priliku za plasman u doigravanje izgubili 110-121 porazom na gostovanju kod lanjskih finalista Phoenix Sunsa. Sunsima, koji su odavno osigurali najbolji omjer u čitavoj ligi, ovo je bila 63. pobjeda ove sezone čime su postavili novi klupski rekord nadmašivši učinke iz sezona 1992/93. i 2004/05. kada su ligaški dio završavali s omjerom 62-20. Do nove pobjede Sunse su predvodili Devin Booker sa 32 ubačaja i DeAndre Ayton sa 22 pogotka i 13 skokova, dok su Lakerse, koji su igrali bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa (gležanj), predvodili Russell Westbrook sa 28 poena i Anthony Davis sa 21 košem i 13 skokova.

Lakersi su ovim porazom pali na omjer 31-48 te su im 10. Spursi, koji su na 34-45 i drže posljednje mjesto koje vodi u "play-in", postali neuhvatljivi zbog boljeg omjera u konferenciji.

I dok je na Zapadu ostalo otvoreno još jednom mjesto koje izravno vodi u doigravanje, na Istoku je od utorka poznato svih šest momčadi koje su osigurale posezonu kao i sve četiri momčadi koje će se kroz "play-in" boriti za preostala dva mjesta. Razlog tomu je 115-120 poraz Cleveland Cavaliersa kod Orlando Magica koji je označio da su Toronto Raptorsi i Chicago Bullsi osigurali peto i šesto mjesto u konferenciji, dok će Cavsi u "play-in".

Najlošija momčad Istoka Orlando je do pobjede protiv Clevelanda stigla uz 21 koš i 12 skokova Moa Bambe, dok je najučinkovitiji kod Clevelanda bio darius Garland sa 27 poena i 10 asistencija.

Cleveland je ovim porazom pao na omjer 43-37, dok je Toronto 118-108 pobjedom protiv Atlanta Hawksa skočio na 46-33, dok Bullsima nije naškodio niti domaći 106-127 poraz od prvaka Milwaukee Bucksa kojim su pali na 45-34.

U Torontu je rezultat na ulasku u posljednje dvije minute bio 103-103, ali domaći su dvoboj zaključili serijom 15-5 i proslavili plasman u doigravanje. Odličan je kod Raptorsa bio Pascal Siakam sa 31 pogotkom i 13 skokova, dok je Trae Young ubacio 26 poena uz 15 asistencija za Hawkse koji su pali na 41-38 te će igrati u "play-inu".

Prvaci Bucksi kompletirali su "metlu" protiv svojih divizijskih rivala Bullsa te osigurali prvo mjesto u skupini Central ponajviše zahvaljujući 28 koševa Brooka Lopeza, dok domaćima nije pomoglo 40 koševa DeMara DeRozana.

Osim što je osigurao prvo mjesto u Centralu, Milwaukee je pobjedom u Chicagu ostao u igri za drugo mjesto na Istoku, s omjerom 49-30 dijeli tu poziciju s Boston Celticsima i Philadelphia 76-ersima, a sva tri sastava do kraja ovoga tjedna, kada završava ligaški dio sezone, imaju za odigrati po još tri utakmice.

Prvo mjesto na Istoku uoči doigravanja praktički je osigurao Miami Heat koji je uvjerljivom 144-115 domaćom pobjedom protiv Charlotte Hornetsa stigao do omjera 52-28. Tyler Herro je ušao s klupe i ubacio 35 koševa za Heat, dok je Miles Bridges sa 29 poena predvodio Hornetse, koji sa 40-39 drže 10. mjesto na Istoku, posljednje koje vodi u "play-in".