PULSKA KOMUNALNA PALAČA

Prijem za članove Jiu-jitsu kluba Lotus, europske prvake Leanu Žunić i Matea Matteonija

Podsjetimo, Leana Žunić osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 44 kilograma, a u finalu je pobijedila Petru Očevčić iz kluba Vinkovačke rode. Mateo Matteoni u finalu je pobijedio Lea Žužu iz zadarskog Checkmat Jiu-jitsu kluba i drugu godinu zaredom osvojio europsko zlato u kategoriji U21 94+kg.Visoko sedmo mjesto u izuzetno teškoj kategoriji (U16 do 44kg) osvojio je Mike Kosović, učenik petog razreda koji je bio najmlađi natjecatelj prvenstva

2 min
Istra24

Gradonačelnik Pule Filip Zoričić upriličio je danas, 18. travnja 2024. godine u Komunalnoj palači prijem za predstavnike pulskog Jiu-jitsu kluba Lotus povodom izvrsnih rezultata koje su postigli na Europskom prvenstvu za mlađe uzraste koje se održalo u Rumunjskoj početkom travnja.

Na prijemu su sudjelovali Leana Žunić, Mateo Matteoni i Mike Kosović u pratnji trenera Aleksandra Matteonija i Gorana Vorkapića.

„Drago mi je što ste danas ovdje kako bih vam mogao osobno čestitati na izvrsnim rezultatima koje ste postigli na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj. Ponosni smo na vas, na vaš trud, odricanje i vrhunske rezultate kojima promovirate ovaj sport i naš grad“, izjavio je gradonačelnik Filip Zoričić.

Podsjetimo, Leana Žunić osvojila je zlatno odličje u kategoriji do 44 kilograma, a u finalu je pobijedila Petru Očevčić iz kluba Vinkovačke rode.

Mateo Matteoni u finalu je pobijedio Lea Žužu iz zadarskog Checkmat Jiu-jitsu kluba i drugu godinu zaredom osvojio europsko zlato u kategoriji U21 94+kg.

Visoko sedmo mjesto u izuzetno teškoj kategoriji (U16 do 44kg) osvojio je Mike Kosović, učenik petog razreda koji je bio najmlađi natjecatelj prvenstva.

Treneri Aleksandar Matteoni i Goran Vorkapić izrazili su ponos što se njihov klub sada može pohvaliti čak dvjema zlatnim europskim medaljama i ujedno najavili Pula open championship i Seniorsko državno prvenstvo koje će se održati u subotu, 27. travnja 2024. u dvorani Osnovne škole Veli Vrh u Puli gdje će svi zainteresirani moći pratiti borbe i podržati naše pulske europske prvake.

Pula

Antun Motika - rokenrol umjetničkog izričaja 20. stoljeća

Tina Širec Džodan kaže: "Naziv izložbe, možda naizgled pretenciozan ili na prvi pogled neumjestan i neozbiljan, proizlazi iz višestrukih razgovora i debata u krugu kolega na temu Motikinog stvaralaštva, u kojima je lightmotiv doživljaja njegovog opusa i odnosa prema umjetnosti počeo korelirati s razvojem suvremene glazbe. Tako je, od milja, nastao interni Motikin pseudonim Toni Zappa, postavljajući autora u potpuno drugi milje, onaj glazbeni"

Pula

OPERNI SPEKTAKL U NOVOOBNOVLJENOM INK-u "Čeka nas opera puna ljepote, strasti i emocija"

"Fantastičan je osjećaj da je mjesto radnje ove opere gradić Vodnjan koji je 15-ak minuta udaljen od ove pozornice. To se ne događa često jer se, primjerice, radnja "Aide" odvija u Egiptu, "Carmen" u Sevilli. Nećemo previše otkriti, ali rekreirali smo Vodnjan kao 'minimundus', kao ''mali svijet', scenografski izgradivši minijaturne, vjerne kopije najreprezentativnijih, najljepših zgrada Vodnjana, kazao je redatelj Marin Blažević