republika - dugi
Sport i rekreacija

pobijedila gradskog suparnika Lazio 3-0

Romi "Derby della Capitale"

Roma je pobjedom preskočila Lazio probivši se na peto mjesto sa 51 bodom. Lazio je šesti sa 49 bodova, dok Atalanta na sedmom mjestu ima 48 bodova, ali i susret manje. Na vrhu je Milan sa 66 bodova, Napoli ima tri boda manje, a treći je Inter sa 60 bodova. Ispred Rome je i Juventus s 59 bodova

1 min
HINA
Dvostruki strijelac Tammy Abraham (foto AS Roma, twiter)

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa Roma je na stadionu Olimpicu pobijedila gradskog suparnika Lazio s 3-0 produživši niz bez poraza u prvenstvu na posljednjih osam kola.

Momčad Jose Mourinha je sve obavila u prvom poluvremenu. Junak susreta bio je dvostruki strijelac Tammy Abraham, a među strijelce se upisao i Lorenzo Pellegrini.

Engleski napadač je doveo Romu u vodstvo nakon svega 56 sekundi utakmice, što je bio najbrži pogodak u "Derby della Capitale" u Serie A.

U 22. minuti Abraham je povisio na 2-0, a fantastično Romino poluvrijeme zaokružio je Pellegrini sjajno pogodivši iz slobodnog udarca u 40. minuti utakmice.

Abraham je u 66. minuti imao sjajnu priliku za hat-trick, pobjegao je dvojici braniča, ali je u završnici loše pucao.

Roma je pobjedom u "Derby della Capitale" preskočila Lazio probivši se na peto mjesto sa 51 bodom. Lazio je šesti sa 49 bodova, dok Atalanta na sedmom mjestu ima 48 bodova, ali i susret manje.

Na vrhu je Milan sa 66 bodova, Napoli ima tri boda manje, a treći je Inter sa 60 bodova. Ispred Rome je i Juventus sa 59 bodova.