Sport i rekreacija

unatoč vodstvu na poluvremenu

Šibenik preokretom do zaslužene pobjede nad Istrom

Prvo je u 56. minuti danas raspoloženi Antonio Marin pobjegao Perkoviću, obišao Lučića i šutirao na prazan gol, nakon čega uklizava Perković i izbija loptu iz gola, ali, kako će pokazati VAR provjera, nakon što je lopta punim obujmom prešla gol crtu. Sedam minuta kasnije Marin upisuje asistenciju - pobjegao je lako Perkoviću na lijevoj strani, proigrao Ivana Delića, a ovaj mirno pogađa Istrinu mrežu. Šibenik je poveo, što se pokazalo i konačnim rezultatom

2 min
Zoran Angeleski
Pogled iz pravca Demona na domaće navijače

Preokretom u drugom poluvremenu, Šibenik je zasluženo na Šubićevcu pobijedio Istru, koja je golom Belja u nadoknadi prvog poluvremena dala, ponovno nakratko, nadu svojim navijačima u izdizanje s dna tablice.

Prvo je u 56. minuti danas raspoloženi Antonio Marin pobjegao Perkoviću, obišao Lučića i šutirao na prazan gol, nakon čega uklizava Perković i izbija loptu iz gola, ali, kako će pokazati VAR provjera, nakon što je lopta punim obujmom prešla gol crtu.

Sedam minuta kasnije, Antonio Marin upisuje asistenciju - pobjegao je lako Perkoviću na lijevoj strani, proigrao Ivana Delića, a ovaj mirno pogađa Istrinu mrežu. Šibenik je poveo 2-1, što se pokazalo i konačnim rezultatom.

Velike dvije šanse za povećanje imao je Šibenik u 76. i 78. minuti, kada Delić ne uspijeva svladati Lučića, dok je kod gostiju u 85. minuti Mahmoudov snažan udarac sa 16 metara Rogić uspio obraniti, a istom igraču još jedanput u samom finišu utakmice.

Osim gola Belja na asistenciju Lisice, nije se puno nogometa vidjelo u prvom poluvremenu, a uz dosta problema s vjetrom vrijedi izdvojiti 40. minutu, kada je iz slobodnog udarca posve iskosa pucao Stipe Bačelić-Grgić. Lopta je mimoišla sve i vratnicu, no odbila se Lučiću u ruke.

Susret je sudila sutkinja Ivana Martinčić.

U 21. minuti djeca su pustila balone u znak mira i protivljenja rata u Ukrajini, uz pljesak šibenske publike i nogometaša.