BRAVO DEČKI

SJAJAN POČETAK: Na Europskom prvenstvu rukometna reprezentacija Hrvatske deklasirala Španjolsku 39-29

Hrvatska je odigrala fantastičnu utakmicu, a  otvorila je drugi dio serijom 4-0 za 22-14. U 35. minuti hrvatski rukometaši su imali devet pogodaka viška (24-15), a u 50. minuti i nestvarnih 11 razlike (34-23) * U drugom kolu Hrvatsku 14. siječnja očekuje Austrija

2 min
HINA

U susretu 1. kola B skupine Europskog rukometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Mannheimu pred 13.293 gledatelja deklasirala Španjolsku sa 39-29 (18-14).

Hrvatska je fantastično ušla u susret. Odabranici izbornika Gorana Perkovca poveli su 5-1, imali su i 11-6, a u 17. minuti i velikih šest razlike (12-6). Prvih 20 minuta igrali smo razigrano i efikasno u napadu, te čvrsto u obrani. U završnici prvog dijela malo smo pali u igru, što su europski doprvaci iskoristili smanjivši do poluvremena na 18-14.

Hrvatska je sjajno ušla i u nastavak, otvorila je drugi dio serijom 4-0 za 22-14. U 35. minuti hrvatski rukometaši su imali devet pogodaka viška (24-15), a u 50. minuti i nestvarnih 11 razlike (34-23).

Hrvatsku su do pobjede vukli Ivan Martinović i Mario Šoštarić sa po osam golova, dok je Tin Lučin zabio pet golova. Kod Španjolaca najefikasniji bili Aleix Gomez Abello s osam golova i Augustin Marcelo Casado sa četiri gola.

U prvom susretu iz naše skupine Austrija je pobijedila Rumunjsku sa 31-24.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Austrija je u nastavku zaigrala sjajno, u jednom trenutku je imala i osam razlike (31-23), a na koncu je završilo +7.

Austriju su do pobjede predvodili Sebastian Frimmel sa sedam, te Tobias Wagner i Lukas Hutecek sa po pet golova, dok je Constantin Mostl sakupio 17 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Demis Cosmin Grigoras sa šest golova, a Ciprian Iancu je imao 13 obrana.

U drugom kolu Hrvatsku 14. siječnja očekuje Austrija, dok se u drugom susretu sastaju Španjolska i Rumunjska. Posljednje, treće kolo na rasporedu je 16. siječnja, a snage će odmjeriti Hrvatska i Rumunjska, te Španjolska i Austrija.

Dvije najbolje reprezentacije iz naše skupine plasirat će se u drugi krug.

Svijet

Juventus i Milan odigrali bez golova

Obje su momčadi ostale na svojim pozicijama na ljestvici, drugi Milan ima 70 bodova, treći Juventus je na 65 te uz utakmicu više ima tri boda prednosti u odnosu na Bolognu koja je četvrta

Svijet

Novi kiks Liverpoola, 2-2 kod West Hama

U posljednje četiri ligaške utakmice Liverpool je upisao tek jednu pobjedu, uz jedan remi i dva poraza te je sve sporiji u utrci za naslov prvaka koju vodi s Arsenalom i Manchester Cityjem. Ima dvije utakmice više i bod manje od Manchester Cityja, te utakmicu više od Arsenala, ali i dva boda manje