DRAMA NA VRHUNCU

SPEKTAKULARAN PREOKRET U FINALU: Mbappe dva gola u dvije minute! Ponovno produžeci

Francuzi, koji su u prvom poluvremenu ostali bez udarca prema argentinskim vratima, došli su do velikog preokreta u završnici osnovnog dijela dvoboja, s dva pogotka Kyliana Mbappea u razmaku od dvije minute. Prvi je postigao u 80. minuti iz kaznenog udarca, što ga je skrivio argentinski stoper Nicolas Otamendi rušenjem Kola Muanija u kaznenom prostoru. Samo 90 sekundi poslije Mbappe je volejem pogodio mrežu sa 14 metara na asistenciju Marcusa Thurama i izjednačio rezultat na 2-2

1 min
HINA

Rezultat finalnom dvoboju Svjetskog nogometnog prvenstva u Katru u kojem se za naslov bore Argentina i Francuska, nakon 90 minuta je 2-2, iako je Argentina do 80. minute imala dva gola prednosti.

Vodeći pogodak za Argentince postigao je u 23. minuti Lionel Messi iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog prekršaja Ousmanea Dembelea nad Angelom Di Marijom.

Argentina je u 36. minuti udvostručila prednost, a idealno odigran kontranapad pogotkom je dovršio Angel Di Maria.

Francuzi, koji su u prvom poluvremenu ostali bez udarca prema argentinskim vratima, došli su do velikog preokreta u završnici osnovnog dijela dvoboja, s dva pogotka Kyliana Mbappea u razmaku od dvije minute .

Prvi je postigao u 80. minuti iz kaznenog udarca, što ga je skrivio argentinski stoper Nicolas Otamendi rušenjem Kola Muanija u kaznenom prostoru. Samo 90 sekundi poslije Mbappe je volejem pogodio mrežu sa 14 metara na asistenciju Marcusa Thurama i izjednačio rezultat na 2-2.

Tako je po osmi put u povijesti finalni dvoboj na svjetskim nogometnim prvenstvima otišao u dodatnih 30 minuta.

Utakmicu na stadionu Lusail pred 88.966 gledatelja sudi Poljak Szymon Marciniak.