Težak poraz Osasune, pogodak Budimira

2 min
HINA
Večeras u derbiju kola Barcelona - Sevilla

U susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Betis je pobijedio Osasunu sa 4-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Bio je to njegov četvrti pogodak ove sezone, pri čemi treći ove godine.

Betis je poveo 2-0 golovima Juanmija Jimeneza (34, 45+2), Budimir je u 64. minuti vratio nadu gostima, no Betis je uzvratio s još dva gola za konačnih 4-1. U 82. minuti je Wiliam Carvalho zabio je 3-1, a konačnih 4-1 postavio je Alex Moreno u 88. minuti.

Betis je ovom pobjedom nastavio lov za četvrtom pozicijom koja vodi u Ligu prvaka. Četvrtoplasirana Barcelona sada ima bod više, ali i dvije utakmice manje.

Osasuna je nakon ovog poraza ostala na 10. mjestu sa 38 bodova.

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je pobijedio Elche sa 2-0 ostavši u igri za mjesto u europskim kupovima.

Baskijski sastav je poveo u 32. minuti golom Alexa Berenguera, a pobjedu domaćin potvrdio je Asier Villalibre u 86. minuti.

U posljednjim trenucima susreta Elche je smanjio golom Josana Ferrandeza.

Athletic je osmi sa 44 boda, četiri manje od Real Sociedada na šestoj poziciji koja kao posljednja vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Elche drži 15. poziciju sa 32 boda, šest više od zone ispadanja.

Večeras se još sastaju Granada - Rayo Vallecano, Valencia - Cadiz, te u derbiju kola Barcelona - Sevilla.

Na vrhu ljestvice je Real Madrid sa 69 bodova, dok Sevilla na drugoj poziciji ima 57 bodova i susret manje. Treći je Atletico Madrid sa 57 bodova, a četvrta je Barcelona sa 54 boda i dva susreta manje.