Komunal

smeće razbacano diljem grada

Herculanea na godišnjem?

Nimalo lijepe scene pred špicu sezone


 
1 min
Dražen Majić

Nimalo lijepe scene pred špicu sezone

Čitatelji već nekoliko dana upozoravaju na razbacano smeće diljem grada. Jučer je to bila Veruda, danas je područje iznad Arene.

Na nedavnoj presici novog gradonačelnika Peđe Grbina jedan je građanin upozorio na isti problem.

- Teška je katastrofa, što planirate učiniti, pitao je stariji Puležan.

- Ima nekoliko problema. Jedan su spremnici koji se ne mogu zatvoriti pa ptice razvlače smeće naokolo. Drugi problem su spremnici kod kojih je uvedena naplata a jedan dio građana ne želi plaćati i smeće ostavlja pored. Očito s Herculaneom moramo pronaći model kako da to riješimo, rekao je Grbin prije sedam dana.

Model očito jo nije pronađen a ubrzano se približava špica sezone.


Nastavite čitati

Pula
 

Dalibor Paus (IDS) poručio Vladi: Ne prodajte Uljanik bez rješavanja statusa tvrtki koje danas nose gospodarstvo Pule

„Posebno zabrinjava činjenica da se prodaja provodi zajedno s koncesijom nad ogromnim prostorom u samom centru Pule — prostoru većem od 660 tisuća četvornih metara, od čega je više od 330 tisuća četvornih metara kopneni dio. Današnji Uljanik 1856 koristi tek manji dio tog prostora, dok na ostatku posluje niz uspješnih tvrtki koje zapošljavaju značajan broj ljudi, čak i više nego sam Uljanik 1856“, ukazao je Paus 

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.