Temperatura je još oko 10 sati jutros prešla 32 stupnja i to ona službena. Situacija je, ovisno o tome gdje se nalazite često i drukčija pa se temperatura lako popne iznad 35 stupnjeva u dijelovima grada gdje je zelenila manje, a betona više.
Iz Grada Pule jučer su sugrađanima savjetovali da se, u slučaju potrebe, rashlade i odmore i klimatiziranim prostorima Gradske knjižnice i čitaonice Pula te podzemnim tunelima Zero strasse, te ih pozvali da koriste javno dostupne špine, odnosno slavine s pitkom vodom, poput na pročelju glavne Tržnice.
Očekivano, počela su se javljati pitanja i o drugim lokacijama na kojima stalno teče voda, a sugrađane je posebno zanimalo je li pitka voda na fontani u sklopu makete grada u Titovom parku.
Nije, kažu iz Grada, jer je spojena na izvor Nimfej.
Pazite, stoga, gdje točite vodu i upozorite, kada ste u prilici, goste u gradu na to da nije svaka voda dobra za piće.
Pozivamo vas ujedno i da pročitate savjete Nastavnog zavoda za javno zdravstvo o najvažnijim mjerama zaštite od štetnih utjecaja toplinskog vala.