Politika i društvo

NIŠTA OD PRIMIRJA

Iran osudio "flagrantno kršenje" sporazuma nakon američkih napada


 
1 min
HINA
Foto: Hina/AFP

Iran je u subotu izjavio da američki napadi koji su se dogodili dan ranije na teritorij te zemlje predstavljaju "flagrantno kršenje" memoranduma o razumijevanju, sklopljenog sa Sjedinjenim Državama s ciljem okončanja rata na Bliskom istoku.

Iran "oštro osuđuje zračne napade koje je američka teroristička vojska izvela u petak 26. srpnja navečer na nekoliko lokacija smještenih na južnoj obali Irana", priopćilo je iransko ministarstvo vanjskih poslova.

Ovi napadi "predstavljaju flagrantno kršenje stavka 4. članka 2. Povelje Ujedinjenih naroda i flagrantno kršenje stavka 1. memoranduma o razumijevanju" sklopljenog sredinom lipnja sa Sjedinjenim Državama, dodaje se u priopćenju. 


Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.