Dan nakon lokalnih izbora sliježu se prvi dojmovi. Zbrajaju se dobitnici i gubitnici, pišu se i oproštajni govori. Kao što smo već objavili, najveći gubitnik prvog kruga lokalnih izbora je IDS. Predsjednik stranke Dalibor Paus nije ušao u drugi krug borbe za istarskog župana, potpredsjednik Valter Glavičić izgubio je Labin, Valter Boljunčić nije povratio Pulu. Paus je odmah sinoć podnio ostavku i stranka je obezglavljena. Kako i s kim dalje odlučit će na stranačkom saboru koji je planiran za srijedu. A najnovije informacije kažu da se u takav obezglavljeni IDS pompozno vraća Boris Miletić. On to demantira. Kaže da u drugi krug izbora za istarskog župana ide kao i dosad. Nezavisno. Vrijeme će pokazati.
Najveći uspjeh, druge strane, polučio je SDP. Sanja Radolović je kao prva ušla u drugi krug i ima dobre šanse postati prva istarska županica u povijesti. Peđa Grbin pak u Puli ušao je u drugi krug izbora za gradonačelnika. Pored toga, zadržali su Umag, Tinjan, Vižinadu i Fažanu. Dobitnik je i Filip Zoričić koji ulazi u drugi krug za Pulu, uspjeh je polučio i Donald Blašković u Labinu te Ivan Kirac u Medulinu.
Od komunalnih vijesti izdvajamo onu da će kupalište Stoja do 1. srpnja biti spremno za korištenje, barem onaj obalni dio.
Dnevni urednici su bili Leo i Nera, isti dvojac vas čeka i sutra.
Tko će s kime koalirati u ponovno rascjepkanom Gradskom vijeću Pule? Što kažu Lorena Boljunčić, Filip Zoričić, Peđa Grbin, Valter Boljunčić, Irena Hrstić i ostali akteri, čitajte sutra.
Sutra analiziramo i situaciju u IDS-u. Tko će nakon ostavke Dalibora Pausa preuzeti vodstvo stranke te kome će dati podršku u drugom krugu izbora za čelno Istarske županije – Miletiću ili Radolović? Čitajte sutra.
Donosimo i epilog priče o Ani Červar, doktorici dentalne medicine koja već dvije godine tvrdi da joj je tijekom natječaja Istarskih domova zdravlja za dvoje specijalizanata iz ortodoncije nanesena nepravda te da je natječaj bio netransparentan.