Politika i društvo

nakon duge i teške bolesti

Preminuo profesor Mario Plenković, premijer Plenković otkazao put u Njemačku

Mario Plenković bio je redoviti profesor informacijskih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu, a od 2019. godine profesor emeritus Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Mariboru u Sloveniji


 
1 min
HINA

Mario Plenković bio je redoviti profesor informacijskih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu, a od 2019. godine profesor emeritus Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Mariboru u Sloveniji

Nakon duge i teške bolesti u subotu navečer u Zagrebu je preminuo profesor Mario Plenković, otac predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, potvrđeno je Hini iz Vlade.

Večeras je u KBC-u Zagreb, nakon duge i teške bolesti preminuo prof. dr. Mario Plenković (1947.), otac predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, rekao je Hini glasnogovornik Vlade Marko Milić.

Ispraćaj pokojnog Maria Plenkovića bit će u krugu obitelji.

Mario Plenković bio je redoviti profesor informacijskih znanosti na Sveučilištu u Zagrebu, a od 2019. godine profesor emeritus Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilišta u Mariboru u Sloveniji.

Od 2014. bio je član Europske akademije znanosti i umjetnosti (EASA).

Od 2013. do 2021. vodio je doktorski studij Strateškog komunikacijskog menadžmenta Alma Mater Europaea/European Academy of Sciences and Arts u Mariboru.

Bio je i glavni urednik znanstvenih časopisa Informatologia (1980.-2021.) i Media, Culture and Public Relations (2001.2021.).

Predsjednik vlade otkazao je svoje aktivnosti u bavarskoj prijestolnici gdje je trebao sudjelovati na sigurnosnoj konferenciji. Premijer je u Muenchenu trebao održati i niz bilateralnih susreta.

Panelu će se umjesto premijera obratiti ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman. 


FOTO: CC BY-NC/Media, Culture and Public Relations, Vol. 5 No. 1, 2014.

Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.