Jučerašnje rješenje Ustavnog suda RH kojim se privremeno obustavlja izvršenje svih općih i pojedinačnih akata i radnji koje se poduzimaju na temelju Uredbe o uslužnim područjima, odnosno spajanja vodovoda komentirala je saborska zastupnica SDP-a i pulska gradska vijećnica Sanja Radolović:
"Ovo je jedinstvena prilika da se ponovno sjedne za stol s Hrvatskim vodama i resornim Ministarstvom te da se priča vrati na početak i ono što zapravo sve jedinice lokalne samouprave i žele, a to su tri vodnouslužna područja u Istarskoj županiji. Na tome je SDP Pule i Istarske županije od početka i inzistirao i iznosio utemeljene i stručne argumente koji idu tomu u prilog, dok je IDS inzistirao na jednom vodnouslužnom području, čemu smo se tada snažno usprotivili. Primjerice, temeljni uvjet za uspostavu samostalnog vodouslužnog područja je dva milijuna kubika isporučene vode. Sukladno tome, na području Istarske županije postojala bi mogućnost uspostave čak šest vodnouslužnih područja i to Umag, Poreč, Rovinj, Pula, Labin i Buzet-Pazin. Istarska županija jedina je tu protiv mišljenja gradova i općina i želi jedno vodnouslužno područje, a što je potpuna besmislica. Svi želimo da građani Istarske županije imaju jedinstvenu cijenu vode i o tome treba razgovarati i pregovarati, kao i o racionalizaciji korištenja vodnih resursa, međutim sve je to izvedivo bez da se vodovodi spajaju, samo je pitanje dobre volje i nečije malo manje zarade, tvrdi u priopćenju Sanja Radolović.
- Pitanje je u svemu tome što će biti i s velikim projektima aglomeracija koje tek slijede i koji će se financirati iz EU fondova te će samim time podlijegati i rigoroznim financijskim i administrativnim kontrolama. U Labinu, primjerice, imamo veliki projekt aglomeracije Labin-Raša-Rabac vrijedan gotovo 800 milijuna kuna, a u Puli u provedbu ide projekt Pula sjever i možebitno Pula centar, a svi veći gradovi u Istri spremaju se na isto. Kako će se vrijednost tih višemilijunskih projekata unositi u društvo, pita se ona.
- Pozivam ovim putem gradonačelnika Pule Filipa Zoričića i gradonačelnika Labina Valtera Glavičića da se sjednu za stol i zauzmu zajednički stav te da zatraže sastanak u Hrvatskim vodama i resornom Ministarstvu kojim bi se išlo na preispitivanje dijela Uredbe i odustalo se od spajanja Vodovoda Pula i Labin. Ni Pula ni Labin sa spajanjem vodovoda neće ništa dobiti, već samo izgubiti. Pulski vodovod stoji financijski dosta loše što je vidljivo iz godišnjih izvještaja društava, a pitanje je tu i debalansa prema društvu VSI Butoniga, koji je nastao tako što je taj novac pulski Vodovod naplatio od građana Puljštine, samo što ga nije kao ostali vodovodi uplatio Butonigi već ga zadržao na svom računu. Budući da osnivač Vodovod d.o.o. Pula nije dostavio naplaćenu naknadu za izgradnju VSI Butonigi, dug za glavnicu iznosi 34 milijuna kuna, a za kamatu gotovo 40 milijuna kuna, kaže SDP-ova zastupnica.