Europsko prvenstvo u rukometu

Islanđani pomeli Francusku, večeras igra Hrvatska protiv Danske

1 min
HINA

Rukometaši Islanda napravili su veliko iznenađenje u susretu 2. kola skupine I drugog kruga natjecanja na Europskom prvenstvu - oni su u Budimpešti svladali Francuze sa 29-21 (17-10).

Iako su igrali bez čak osam igrača zbog zaraze koronavirusom, među kojima i najvažniji Palmarsson te prvi vratar Gustavsson, Islanđani su dominirali protiv favoriziranih Francuza od samoga početka.

Zahvaljujući fenomenalnom mladom vrataru Viktoru Hallgrimssonu te iznimno rasploženom šuteru Omaru Ingiju Magnussonu prednost Islanđana je rasla iz minute u minutu u prvom poluvremenu sve do 17-9 u 29. minuti, pa se na odmor otišlo sa 17-10. U nastavku je Island konstantno držao prednost između šest i devet pogodaka.Magnusson je osam od svojih 10 golova postigao upravo u prvom poluvremenu, dok je Hallgrimsson upisao ukupno 15 obrana.

Sjajan je bio i Viggo Kristajnsson s devet pogodaka. Kod Francuza su Hugo Descat, Aymeric Minne i Nicolas Tournat postigli po pet golova. Island je ovom pobjedom bodovno dostigao Francusku, obje reprezentacije imaju po četiri boda, kao i Danska koja od 20.30 sati igra protiv Hrvatske.

Slijede Nizozemci i Crnogorci sa po dva boda nakon što su Nizozemci ranije u subotu u njihovom međusobnom susretu bili bolji sa 34-30, dok je Hrvatska posljednja bez bodova.

Sezona je bonusa: Evo tko ima pravo na njih i što donosi 13. plaća

Vlada je početkom godine podigla maksimalne iznose određenog broja neoporezivih isplata, čime je poslodavcima otvorila dodatni prostor za nagrađivanje zaposlenika u ovoj godini. Između ostaloga, povećani su neoporezivi iznosi božićnice, naknade za godišnji odmor, naknade za troškove prehrane i dnevnica za službena putovanja