Rovinj je ovu nedjelju proveo u znaku zajedništva i humanosti povodom 20. izdanja koja je okupila više od 500 sudionika svih generacija.

foto: FB Gradonačelnik Rovinja - Sindaco di Rovigno - Emil Nimčević
Jedna od najprepoznatljivijih sportsko-rekreativnih manifestacija u Istri i ove je godine spojila rekreaciju, druženje i plemeniti cilj. Tijekom dvodnevnog programa, uz bogat sportski sadržaj i odličnu atmosferu, prikupljeno je gotovo 5.000 eura namijenjenih opremanju novih prostora Društva osoba s invaliditetom Rovinj.

foto: FB Gradonačelnik Rovinja - Sindaco di Rovigno - Emil Nimčević
U događanju su sudjelovali brojni sportski klubovi i udruge, a održana su i sportska natjecanja za hodače, rekreativne trkače (10 km) i bicikliste na dionicama od 16 i 19 kilometara. Na 17. Rovinjskom polumaratonu(21,1km), na sudjelovalo je pedesetak trkača iz Hrvatske, Slovenije i Srbije.

foto: ŽOK Rovinj - CPF Rovigno
Objavom na svom gradonačelničkom profilu na Facebooku, gradonačelnik Rovinja Emil Nimčević poručio je kako je "Rovinj ponovno pokazao ono najljepše, zajedništvo, energiju i veliko srce”.

Gradonačelnik Rovinja - Sindaco di Rovigno - Emil Nimčević