republika - dugi
Svijet

srušile je ruske snage

U Ukrajini srušena brana Nova Kakhovka?

Još uvijek nema "kritične opasnosti" za nuklearnu elektranu Zaporožje zbog rušenja brane Nova Kakhovka, istaknula je u utorak ruska državna agencija TASS, citiravši dužnosnika u regiji Zaporožje koji ima potporu Moskve


 
1 min
HINA
ilustracija/Pixabay

Još uvijek nema "kritične opasnosti" za nuklearnu elektranu Zaporožje zbog rušenja brane Nova Kakhovka, istaknula je u utorak ruska državna agencija TASS, citiravši dužnosnika u regiji Zaporožje koji ima potporu Moskve

Ogromna brana iz sovjetske ere Kakhovka, koja se nalazi u dijelu južne Ukrajine koji je pod kontrolom Rusije, dignuta je u utorak u zrak poplavivši okolna područja, izvijestio je Reuters, pozivajući se na izvore s obje strane.

Nepotvrđene videosnimke na društvenim mrežama prikazuju niz intenzivnih eksplozija oko brane Kakhovka. Drugi video pokazuje kako voda nadire kroz ostatke brane. 

Brana, visoka 30 metara i duga 3,2 km, izgrađena je 1956. na rijeci Dnipro kao dio hidroelektrane Kakhovka.

Sadrži rezervoar koji  opskrbljuje vodom poluotok Krim, koji je Rusija anektirala 2014., i nuklearnu elektranu Zaporožje,  koja je također pod ruskom kontrolom.

Ukrajinska vojska je navela da su ruske snage srušile branu. 

Još uvijek nema "kritične opasnosti" za nuklearnu elektranu Zaporožje zbog rušenja brane Nova Kakhovka, istaknula je u utorak ruska državna agencija TASS, citiravši dužnosnika u regiji Zaporožje koji ima potporu Moskve.


Nastavite čitati

Svijet
 

Indonezija seli glavni grad, Džakarta ostaje ekonomski centar

Indonezija planira preseliti svoj glavni grad iz napučene Džakarte, čija je nadmorska visina sve niža, u Nusantaru, grad vrijedan 32 milijarde dolara koji se gradi u džunglama istočnog Kalimantana na Borneu. Grad je vodeći projekt odlazećeg predsjednika Joka Widoda, koji je obećao bolju raspodjelu bogatstva i razvoja diljem arhipelaga, a ne samo na otoku Javi

Svijet
 

Potres zatresao sjever Italije, osjetio se i u Istri

Epicentar potresa je, navodi EMSC, bio 13 kilometara od grada Tolmezza, na dubini od 10 kilometara. Osjetilo ga je više od 24 milijuna ljudi u Sloveniji, Hrvatskoj, Italiji i Austriji, s podrhtavanjem koje je zahvatilo područje od preko 200 kilometara, javio je Euromediteranski seizmološki centar

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.