Život

dolaze vrsni predavači

Prvi simpozij muzikoterapije održat će se u Puli 11. svibnja. Tema je muzikoterapija u pedagoškom kontekstu

Simpozij organizira Arton muzikoterapija, a od njegove osnivačice Andree Prenka doznajemo da je ovaj simpozij nešto novo u Hrvatskoj, a na njega dolaze vrhunski i stručni predavači iz inozemstva, s dugogodišnjim iskustvom u području muzikoterapije


 
3 min
Borka Petrović

Simpozij organizira Arton muzikoterapija, a od njegove osnivačice Andree Prenka doznajemo da je ovaj simpozij nešto novo u Hrvatskoj, a na njega dolaze vrhunski i stručni predavači iz inozemstva, s dugogodišnjim iskustvom u području muzikoterapije

Prvi Simpozij muzikoterapije s temom "Muzikoterapija u pedagoškom kontekstu" održat će se u Puli, 11. svibnja u Europskom centru za mir i razvoj UN-a (Flacijusova 18).

Simpozij organizira Arton muzikoterapija, a od njegove osnivačice Andree Prenka doznajemo da je ovaj simpozij nešto novo u Hrvatskoj, a na njega dolaze vrhunski i stručni predavači iz inozemstva, s dugogodišnjim iskustvom u području muzikoterapije.

Andrea Prenka

Događaj je, napominje, namjenjen svim znatiželjnim ljudima, bez obzira na zvanje i područje rada. Glazbeno iskustvo nije potrebno.

Sve radionice su iskustvenog tipa, a održat će se po slijedećem rasporadu:

  • 10-11.30 sati "Muzikoterapijske tehnike u nastavi glazbe (1.-8. razred OŠ) - Špella Loti Knoll"
  • 11.45-13.15 sati "Vokalno-tjelesne glazbene igre sa elementima muzikoterapije (4-8 godina), Nicoletta Valente"
  • 14.45-16.15 sati "Glazba u najranijoj dobi, (0-3 godine) - Adriana von Runic
  • 16.30-18 sati "Instrumentalne glazbene igre sa elementima muzikoterapije (3-9 godina)- Andrea Prenka

O voditeljima radionica:Špela Loti Knoll je magistrica i akademska glazbenica, oboistica i prof. oboe, koja je svoj glazbeni put započela učenjem blok flaute u GŠ Kranj, gdje je niz godina predavala obou, blokflautu i komornu glazbu. Bila je članica mnogih orkestara i komornih sastava. Svoj profesionalni rad nadogradila je magisterijem muzikoterapije u Cambridgeu (Velika Britanija) i Kremsu (Austrija). Ima veliko iskustvo u radu s glazbeno nadarenom djecom, te s djecom s posebnim potrebama. Svoja znanja spaja u svim područjima rada, trenutno predaje u ZGŠ Sv. Petra i Pavla u Ptuju, te kao muzikoterapeut na Klinici za rehabilitaciju u Bad Radkersburgu i kao ravnatelj Instituta za muzikoterapiju i superviziju Knoll.

Nicoletta Valente je okalna terapeutkinja, psihologinja, muzikoterapeut i izvođačica.  Nudi personaliziranu podršku u individualnim procesima, kroz glas, psihologiju i vokalnu tehniku. Saziva ženske krugove i grupne radionice, te istraživanja glasa u skladu sa životnim ciklusima. Posvetila se 15 godina glazbenoj stimulaciji u perinatalnom razdoblju, surađivala je u edukacijskim projektima iz integralne psihologije, muzikoterapije, te u edukaciju pedagoških djelatnika, također nudi alate muzikoterapije za odgojno-pedagoški smjer. Od 2005. godine Predaje na diplomskom i poslijediplomskom studiju muzikoterapije u Barceloni.

Adriana von Runic je profesionalna flautistica i pedagoginja. Diplomirala je flautu na Münchenskom konzervatoriju Richarda Straussa, a magistrirala na sveučilištu u dublinu. Predavala je nastavu glazbu i pisala nastavne kurikulume. Pridružuje se ansamblu za ranu glazbu Capella Monacensis, pokreće vlastitu školu flaute. Svira u orkestru, te je završila tečaj muzikoterapije s Johnom Clarkom, BallyTobin County Kilkenny u Irskoj. Predaje na Steiner Colleges u Australiji i Aziji, izvodi solo koncerte i koncerte s komornim sastavom.

Andrea Prenka je magistrirala na Muzičkoj akademiji u Puli 2016. godine, smjer glazbena pedagogija, te paralelno 2014. godine upisuje studij Instituta Knoll, za muzikoterapiju i superviziju, u Sloveniji. Na studiju odradila je praksu s različitim skupinama klijenata: Pedijatrijska klinika, onkološki odjel (Ljubljana), Dnevni centar za rehabilitaciju Veruda, Vila Maria, dom za odrasle osobe sa mentalnim oštećenjima (Pula), Dječji dom Ruža Petrović (Pula).

Godine 2019. osniva artON kojem je misija i cilj širenje dobrobiti muzikoterapije.

Dodatne informacije o simpoziju, mogu se pronaći na Facebook stranici događanja


FOTO: Privatna arhiva

Nastavite čitati

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.