U Čakavskoj kući u Žminju održana je Izborna Skupština Čakavskog sabora, a za novog predsjednika na naredne četiri godine izabran je dosadašnji predsjednik akademik Robert Matijašić. Također, za glavnog tajnika izabran je jednoglasno i prof. Josip Šiklić, odlukom predstavnika dvanaest Katedri, od sedamnaest koje su poslale svoja izvješća od ukupno dvadeset i pet Katedri koje djeluju u sastavu Čakavskog sabora.
Novo-staro rukovodstvo opravdalo je svoj rad proteklog mandata, a za novo razdoblje najavili su niz programa koji slijede zacrtane aktivnosti Čakavskog sabora, među kojima je na provom mjestu nastavak izdavanje novih kola Istre kroz stoljeća. Najavljena su nova izdanja započetih kola, među kojima i posljednje XV. kolo, sve u cilju dostići zamišljenih 100 knjiga u ovoj ediciji. Među najavljenim izdanjima je i nova knjiga o Istri, više autorskih projekta članova Katedri te nastavak dugovječnih i tradicionalnih manifestacija o kojima brinu i baštine živo naslijeđe. Također, cilj je otvorenje Kuće glagoljice te ažuriranje, uređenje i statusno-pravno rješenje Aleje glagoljaša od Roča do Huma, velikog projekta Čakavskog sabora kojega su prije pola stoljeća utemeljili akademici Josip Bratulić i kipar Želimir Janeš.
Skupština je jednoglasno odlučila da najveće priznaje Čakavskog sabora Plaketu Marulić dobiju posthumno Vlasta Juretić iz Grobničke Katedre, Slavko Krajcar, bivši predsjednik Čakavskog sabora čijim je naporom i doprinosom otvorena i Čakavska kuća u Žminju, te županijski pročelnik za kulturu Vladimir Torbica, za veliku podršku ČS, posebno oko nastavka izlaženja Istre kroz stoljeća. Najavljeno je da se po želji i prijedlozima Katedri s Primorsko-goranske županije te dijela Dalmacije organiziraju predstavljanja izdanja Čakavskog sabora, Istra kroz stoljeća te s time povežu same Katedre u još tješnjoj suradnji na očuvanju, proučavanju i baštinjenju čakavske kulture i izražaja. Također, nedavno je Ministarstvo kulture i medija započelo pripremu za upis nematerijalnog kulturnog dobra Hrvatska glagoljična kultura na UNESCO-ov popis nematerijalne kulturne baštine čovječanstva i Čakavski je sabor dio te radne skupine.