U Centru za mlade Pula 10. veljače 2026. u 18 sati otvara se izložba fotografija „Sunce” mlade umjetnice iz Pule, Anastazije Stanojević.
Njezin fotografski rad temelji se na intuitivnom odnosu prema svjetlu, emociji i unutarnjim procesima. Kroz objektiv, kako ističe, ne bilježi isključivo formu, već stanje – prolazne, ali snažne trenutke unutarnje prisutnosti i transformacije.
Motiv svjetla zauzima središnje mjesto u njezinu izrazu. Sunce u njezinim radovima nije samo vizualni element, već simbol orijentacije, snage i postojanosti. Fotografije karakterizira naglašena nježnost i osobni, autentičan pristup, uz istraživanje početaka, promjena i procesa rasta.
Anastazija Stanojević dosad je izlagala dvaput u Goričanima te krajem prošle godine u Kaštelu Morosini Grimani u Savičenti. Njezin rad objavio je i National Geographic.
Izložba u Puli može se razgledati do 25. veljače 2026. godine.