Jutros nas je zauvijek napustio jedan od najstarijih pulskih nogometaša, legenda pulske Karbonine Điđi (Luigi) Paoli.
Cijeli svoj nogometni vijek proveo je na crnoj podlozi od mljevene šljake na Karbonini, pomoćnom igralištu pulskog Gradskog stadiona.
Započeo je kao petnaestogodišnjak u nogometnoj školi koju je osnovao i vodio Egidio Martinović, a zatim je nastavio igrati za tvornički klub pulskog brodogradilišta Crvena zvijezda. Od 1960. godine pa do kraja nogometne aktivnosti igrao je za NK Staklar, klub koji će do kraja osamdesetih godina, uz NK Istru i NK Uljanik biti nositelj kvalitetnog nogometa u Puli.
Nakon završetka aktivnog igranja, posredno je ostao vezan uz sport. Bavio se autobusnim prijevozom pulskih sportaša na natjecanja diljem Hrvatske te je početkom devedesetih godina osnovao tvrtku Fils, danas jednu od najvećih autoprijevozničkih tvrtki u Hrvatskoj.
Bio je redoviti posjetitelj Istrinih utakmica, a kada mu posljednjih godina zdravlje više nije dopuštalo odlazak na stadion, iako vezan uz krevet, ostao je i dalje vjeran pratitelj pulskog prvoligaša.
Zadovoljstvo i ponos pričinjavala mu je počasna godišnja ulaznica koju mu je NK Istra 1961 redovito dodjeljivala kao jednom od najstarijih pulskih nogometaša.