LOCALHOST
Kultura

U Gradsku knjižnicu upisala se prije 50 godina

'PULA ČITA' Vesna Mirković dobitnica godišnje nagrade za čitateljicu godine

Cijeli radni vijek odradila je u Općoj bolnici Pula, u Djelatnosti za laboratorijsku dijagnostiku. Uz medicinu, njezina je stalna suputnica knjiga


 
2 min
Istra24
Nagradu su joj uručili gost manifestacije 'Pula čita' Boris Beck i v.d. ravnateljice Knjižnice Andrea Pavlović

Cijeli radni vijek odradila je u Općoj bolnici Pula, u Djelatnosti za laboratorijsku dijagnostiku. Uz medicinu, njezina je stalna suputnica knjiga

U Gradskoj knjižnici i čitaonici Pula u petak je, u okviru manifestacije Pula čita!, dodijeljena godišnja nagrada za čitatelja/icu godine 'Pula čita' dugogodišnjoj članici Vesni Mirković.

Ova nagrada priznaje njezinu predanost čitanju, redovitost u posjećivanju knjižnice te izuzetnu ljubav prema knjigama.

Vesna Mirković se ističe kao ambasadorica čitanja u Puli zahvaljujući svojoj ljubavi prema knjigama, raznovrsnim temama i neiscrpnoj pozitivnoj energiji.

Nagradu - držač knjiga koji je osmislio i izradio Igor Fabris iz udurge art studio - najčitateiljici uručili su gost manifestacije Pula čita Boris Beck i v.d. ravnateljice Knjižnice Andrea Pavlović, a nova "ambasadorica čitanja" pulske gradske knjižnice nagrađena je i počasnim članstvom u Knjižnici.

Vesna Mirković rođena je 1963. godine u Puli. Nakon završene osnovne škole 1977. godine upisuje srednju školu za medicinske sestre. Cijeli radni vijek odradila je u OB Pula u Djelatnosti za laboratorijsku dijagnostiku. Uz medicinu, njezina je stalna suputnica bila knjiga.

U Gradsku knjižnicu upisala se prije skoro 50 godina. Od prvog upisa u Gradsku knjižnicu, književnost joj je otvarala prozore u daleke svjetove, tumačila običaje i povijest čovječanstva, ratne sukobe i mirenja zemalja i kontinenata koji nas okružuju.

Knjiga joj je bila prijatelj u slobodno vrijeme, ali i tiha podrška tijekom radnih dežurstava, kada je to bilo moguće. Danas, u zasluženoj mirovini, Vesna i dalje rado posjećuje pulsku knjižnicu, gdje uz ljubazne savjete djelatnika nastavlja njegovati svoju cjeloživotnu strast.


Nastavite čitati

Pula
 

"Tremu razbijamo žestokim rifovima!" Energični pulski ženski bend svirat će na INmusicu

Bend čine Tara Matijević (vokal, 1. razred), Helena Bajtl (gitara, 8. razred), Alegra Lozić (bas gitara i back vokal, 2. razred) i Lana Laginja (bubnjevi, 3. razred) * Lana kaže: "Više preferiram blues i hard rock, pjevačica Tara soul, dok su Helena i Alegra više na metalu, a budući da one pišu pjesme, cijeli bend se žanrovski kreće u tom pravcu. No, nismo stilski zatvorene, dok stvaramo pjesme svaka daje svoj doprinos"

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.