Politika i društvo

ZASJEDALO VIJEĆE OPĆINE FAŽANA

Fažanci uveli pravila ponašanja na pomorskom dobru: zabranjeni su sapuni i šamponi pod tuševima, NEMA ALKOHOLA I KUPANJA BEZ KOSTIMA

Zanimljivo je kako je navedeno da je zabranjeno i istresanje krpa, otprašivanje sagova, pranje automobila, bacanje životinjskog, medicinskog i drugog opasnog otpada, obavljanje nužde, pljuvanje, hranjenje ptica, pasa, mačaka i ostalih životinja te postavljanje i paljenje svijeća na mjestima prometnih nezgoda


 
3 min
Sandra Zrinić Terlević

Zanimljivo je kako je navedeno da je zabranjeno i istresanje krpa, otprašivanje sagova, pranje automobila, bacanje životinjskog, medicinskog i drugog opasnog otpada, obavljanje nužde, pljuvanje, hranjenje ptica, pasa, mačaka i ostalih životinja te postavljanje i paljenje svijeća na mjestima prometnih nezgoda

Na večerašnjoj sjednici Općinskog vijeća Fažane usvojena je Odluka o redu na pomorskom dobru na području općine Fažana kojom se definira cijeli sustav mjera i radnji namijenjenih kupačima i koncesionarima, a neke od najvažnijih su da nema konzumacije alkohola, nema rezervacije mjesta ručnicima, nema tuširanja šamponima i sapunima.... Cilj je, kako je pojašnjeno, osigurati zaštitu i održavanje pomorskog dobra u općoj upotrebi, a za kontrolu je oformljena i nova služba, ona pomorskih redara.

Novom odlukom definirano je i da pomorsko dobro mogu koristiti svi, pod jednakim uvjetima. Koncesionar ne smije plažu niti ograditi niti na bilo koji drugi način ograničiti pristup plaži, ali niti naplaćivati ulaz.

Određeno je taksativno što se sve zabranjuje pa je tako redom navedeno zaustavljanje, parkiranje i vožnja motornih vozila, oštećivanje drveća i grmlja te lijepljenje plakata po drveću, branje plodova, odnošenje materijala s morske plaže, pisanje grafita, vezanje bicikla, motora i drugog, odlaganje građevnog materijala, glomaznog otpada, šute, ulja..., šetanje i puštanje kućnih ljubimaca osim na za to predviđenim plažama, loženje vatre, građenje, onečišćavanje...

No, zanimljivo je kako je navedeno da je zabranjeno i istresanje krpa, otprašivanje sagova, pranje automobila, bacanje životinjskog, medicinskog i drugog opasnog otpada, obavljanje nužde, pljuvanje, hranjenje ptica, pasa, mačaka i ostalih životinja te postavljanje i paljenje svijeća na mjestima prometnih nezgoda.

Također je navedeno da je na uređenim, ali i svim prirodnim morskim plažama zabranjeno kampiranje i noćenje te upotreba svih vrsta sapuna i šampona te ostalih kemijskih sredstava na tuševima. Konačno, izdvojeno je i to da je na morskim i javnim morskim plažama zabranjeno, nakon korištenja plaže, ostavljati ručnike, rekvizite za plažu i druge stvari osobne namjene, a budu li ipak ostavljene, smatrat će se napuštenima i stoga uklonjene.

U dijelu odluke navedeno je i da se zabranjuje konzumiranje alkoholnih pića, osim unutar objekata za pružanje ugostiteljskih usluga, a tek iznimno, s odobrenjem kojim se odobrava korištenje pomorskog dobra za organiziranje javnog okupljanja radi ostvarivanja gospodarskih, vjerskih, kulturnih, humanitarnih, sportskih, zabavnih i drugih interesa, može se odrediti da je konzumiranje alkoholnih pića na pomorskom dobru na teritoriju Fažane dopušteno.

Ovom odlukom zabranjena je i prodaja, putem pokretnih prodavača, prehrambene i neprehrambene robe, pružanje marketinških i sličnih usluga, promoviranje i prodaja karta za turističke izlete te nuđenje, nagovaranje i prodaja usluga smještaja.

Posebno je zabranjeno, člankom 25., organiziranje hazardnih igara i igara na sreću te prikupljanje donacija i milodara te kretanje bez kupaćeg kostima, osim ako se radi o plaži koja je određena kao nudistička.

Pomorski redari imaju u provedbi niz ovlasti, a u konačnici mogu naplaćivati i novčane kazne koje se za fizičke osobe kreću i do 1.300 eura, dok je za pravne osobe ona definirana i do 130.000 eura.

Na samom početku sjednice, na kojoj je, između ostalih, usvojeno i polugodišnje izvršenje proračuna, primjedbu je imao vijećnik Raul Marsetič koji je ustvrdio da se sjednica trebala prebaciti na drugi dan s obzirom da se na sjednici nije pojavio načelnik Fažane Radomir Korać, što je Marsetič smatrao uvredom i za vijećnike i za građane.


Nastavite čitati

Istra
 

Istarska županija dodijelila 200 tisuća eura potpora za sportsku infrastrukturu istarskih gradova i općina

Danas predstavljamo dakle, još jednu novinu u sklopu koje dodjeljujemo 200 tisuća eura, a usmjerena je prema svim našim jedinicama lokalne samouprave kako bi obnovili sportsku infrastrukturu – kazao je župan Miletić i poručio svima da redovito prate Javne pozive i natječaje Istarske županije s obzirom na brojna područja od kulture, turizma, sporta i drugih, za koje se tijekom cijele godine dodjeljuju potpore

Istra
 

RAZGOVOR Igor Škatar, kandidat IDS-a za načelnika Fažane: "Neću napadati Koraća, džentlmenski ću voditi kampanju"

O uhićenju načelnika Koraća: "Njemu je bilo najneugodnije, kao i njegovoj obitelji, ali i građanima općine. Nitko ne želi takve scene. To je i na njemu ostavilo traga. Ne želim prejudicirati krivnju * Brijuni trebaju pripasti Fažani, a ne biti pod Pulom * Postoji općina koja je meni draga: to je općina Bale. Imam izuzetno visoko mišljenje o njihovom načelniku

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.