Uoči drugog kruga, priopćenjem se oglasio istarski Možemo!:
"Zahvaljujemo još jednom svima koji su podržali našu listu za županijsku Skupštinu i kandidata za župana Slavena Boljuna. U novom sazivu Skupštine Istarske županije nastavljamo sa zastupanjem naših vrijednosti, zaštitom istarskog prostora i unapređenjem kvalitete života u svim sredinama - kako urbanim, tako i onim ruralnim.
U svjetlu drugog kruga izbora za istarskog župana, pozivamo vas da glasate protiv Borisa Miletića i njegove vlasti koja je provodila bonamenat klijentelizam i dopustila rasprodaju Istre kroz pogodovanja prostornim planovima. Tzv. "nezavisni" kandidat Boris Miletić je oličenje vladavine starog IDS-a kojoj mora doći kraj.
Izađite na izbore kako bismo napokon okončali klijentelističku vladavinu IDS-a reprezentiranu kroz Borisa Miletića", zaključuju u svom priopćenju.