Politika i društvo

Predsjednica Gradskog vijeća Grada Rovinja-Rovigno

Tea Batel: "Napustiti sjednicu znači napustiti obvezu prema građanima!"

"Vijećnici Kluba SDP-a - Možemo! - SU danas su pokušali pretvoriti Gradsko vijeće Rovinja u politički teatar. Napustili su sjednicu, svjesno blokirali rad Vijeća i onemogućili raspravu o čak 18 važnih točaka dnevnog reda, koje se tiču našeg grada i građana. Naime, vijećnici SDP-a - Možemo! – SU zatražili su mogućnost sudjelovanja na sjednicama putem video-linka. Takav je zahtjev odbijen, nakon čega su napustili sjednicu. Ja provodim i poštujem Poslovnik. Ministarstvo je 24. listopada 2025. dalo uputu da se sjednice ne mogu održavati u virtualnom obliku", poručila je predsjednica Gradskog vijeća Grada Rovinja-Rovigno Tea Batel


 
3 min
Istra24
foto: Press IDS

"Vijećnici Kluba SDP-a - Možemo! - SU danas su pokušali pretvoriti Gradsko vijeće Rovinja u politički teatar. Napustili su sjednicu, svjesno blokirali rad Vijeća i onemogućili raspravu o čak 18 važnih točaka dnevnog reda, koje se tiču našeg grada i građana. Naime, vijećnici SDP-a - Možemo! – SU zatražili su mogućnost sudjelovanja na sjednicama putem video-linka. Takav je zahtjev odbijen, nakon čega su napustili sjednicu. Ja provodim i poštujem Poslovnik. Ministarstvo je 24. listopada 2025. dalo uputu da se sjednice ne mogu održavati u virtualnom obliku", poručila je predsjednica Gradskog vijeća Grada Rovinja-Rovigno Tea Batel

Danas su Vijećnici Kluba SDP-a - Možemo! - SU napustili sjednicu Gradskog vijeća Rovinja te su se kasnije oglasili priopćenjem u kojem su istakli da rovinjska vlast "sustavno, svjesno i namjerno ignorira svaku inicijativu oporbe".

Na čin oporbenog kluba reagirao je vladajući rovinjski IDS, čije priopćenje donosimo u cijelosti.

"Vijećnici Kluba SDP-a - Možemo! - SU danas su pokušali pretvoriti Gradsko vijeće Rovinja u politički teatar. Napustili su sjednicu, svjesno blokirali rad Vijeća i onemogućili raspravu o čak 18 važnih točaka dnevnog reda, koje se tiču našeg grada i građana. Gradsko vijeće nije privatna pozornica, niti Rovinj smije biti talac njihovih političkih hirova. Danas je izostala svaka, pa i najmanja doza odgovornosti od strane vijećnika koji su napustili sjednicu“, istaknula je predsjednica Gradskog vijeća Grada Rovinja-Rovigno Tea Batel.

Naime, vijećnici SDP-a - Možemo! – SU zatražili su mogućnost sudjelovanja na sjednicama putem video-linka. Takav je zahtjev odbijen, nakon čega su napustili sjednicu, a Batel je pojasnila:

„Ja provodim i poštujem Poslovnik. Ministarstvo je 24. listopada 2025. dalo uputu da se sjednice ne mogu održavati u virtualnom obliku. Ako klubovi vijećnika zatraže mogućnost online uključivanja u izvanrednim situacijama i Ministarstvo to odobri, izmijenit ćemo Poslovnik i to omogućiti. U ovom trenutku to nije moguće jer bi predstavljalo kršenje Poslovnika i zakona, o čemu su svi vijećnici i pismenim putem obaviješteni prije dva dana.“

„Unatoč tome, oporbeni su vijećnici pod svaku cijenu odlučili opstruirati rad Vijeća. Njihov je današnji performans bio otužan i ne priliči gradu poput našega, koji je sve što je postigao – postigao između ostalog zahvaljujući zajedništvu i odgovornosti svojih predstavnika. Građani zaslužuju ozbiljne i odgovorne vijećnike, a ne vijećnike kojima su u prvom planu vlastiti interesi i osobni komoditet“, dodala je Batel.

Predsjednik IDS-a Rovinj i gradski vijećnik Marčelo Mohorović izrazio je duboku zabrinutost ponašanjem oporbenih vijećnika.

„Grad i građani ne mogu biti taoci nečijeg privatnog rasporeda ili političkih ambicija. Mi ćemo nastaviti raditi, sukladno Poslovniku i zakonu, jer je to naša odgovornost i obaveza. Grad mora funkcionirati bez obzira na neshvatljive pokušaje opstrukcije od strane onih koji bi trebali raditi za dobrobit zajednice.“

„Gradsko vijeće nije prostor za ucjene, već institucija u kojoj se donose ključne odluke za svakodnevni život naših sugrađana. Vijećnici koji se ponašaju suprotno interesima građana i ne poštuju pravila i zakon pokazuju da im je vlastiti interes važniji od javnog dobra - i to se mora jasno reći“, zaključio je Mohorović.

U privitku IDS je medijima dostavio Poslovnik i Uputu Ministarstva – dokumente koji jasno, nedvosmisleno i u skladu sa zakonom potvrđuju ispravan način održavanja sjednica Gradskog vijeća – a u nastavku Službeni glasnik Grada Rovinj-Rovigno 4/18 i 2/21:

https://www.rovinj-rovigno.hr/wp-content/uploads/2018/03/br4-1.pdf

https://www.rovinj-rovigno.hr/wp-content/uploads/2021/02/br.2-1.pdf


Nastavite čitati

Istra
 

Sve je spremno: Ljeto u Parku otvara Retrovizija

Program započinje u četvrtak, 25. lipnja, u 19 sati pokaznom radionicom i mini turnirom u cornholeu koje organizira Cornhole klub Istra. Posjetitelji će imati priliku isprobati jednu od najpopularnijih društvenih igara na otvorenom, a večer se nastavlja predstavljanjem zbirke poezije „Ničija zemlja“ autorice Snježane Radetić

 

GODINU DANA OD OLUJNOG NEVREMENA U ROVINJU: Još se ne zna koliki je trošak sanacije

"Na stranicama Grada na stotinu je fotografija nevremena. To je jedan opći kaos. Pitanje je da li mi možemo točno saznati tko je i što radio i pod čijim nadzorom? Što smo odradili na urbanom, šumskom dijelu i ono najvažnije što će se dogoditi, ako sutra ne daj bože, imamo slično stanje? Jesmo li spremni?", bila su samo neka od pitanja vijećnika Škaberne

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.