Kup: Nogometašima Rijeke dvostruka kruna
Frcalo je na travnjaku sa svih strana, a prvi šut u okvir vrata dogodio se u 19. minuti. Najbolji igrač Rijeke Toni Fruk je pucao s 18 metara, ali dosta plaho i neopasno po gostujućeg vratara Suška
"Ovo je apsolutno neprihvatljiva priča o pogodovanju lokalne vlasti, muljanju s dokumentacijom, prigodnom sljepoćom ministarstava, pohlepi investitora i neviđenoj bahatosti svih umiješanih gdje se bezumno uništava javno dobro u ime privatnog profita", rekla je Raukar-Gamulin
"Ovo je apsolutno neprihvatljiva priča o pogodovanju lokalne vlasti, muljanju s dokumentacijom, prigodnom sljepoćom ministarstava, pohlepi investitora i neviđenoj bahatosti svih umiješanih gdje se bezumno uništava javno dobro u ime privatnog profita", rekla je Raukar-Gamulin
Saborska zastupnica platforme Možemo! Urša Raukar-Gamulin sa saborske je govornice jučer zatražila hitan angažman Državnog odvjetništva vezano za projekt Petram u Savudriji, uključujući i izgradnju nepotrebne šetnice. Govor prenosimo u cjelosti.
To su učinili i nastavljaju činiti uz snažnu podršku državnih i lokalnih tijela vlasti. Potonji se čak prilično iskazuju divljački uništavajući i betonirajući obalu zbog tobožnje gradnje šetnice i plaže koje su prigodno smještene tik ispod spomenutog resorta, a šetnica ga povezuje s drugim turističkim objektom istih vlasnika. Naravno, ovakvo ugađanje investitoru je nesebično plaćeno od strane poreznih obveznika. Naime, trošak devastacije od najmanje 1.300.000 eura platili su građani Umaga.
Važno je reći da je upravo ovaj obalni dio dom vrijednog i zaštićenog paleontološkog nalazišta. Isto, nažalost, niti Gradu Umagu niti bogatim investitorima, izgleda, ne znači ništa jer je gotovo u potpunosti nepovratno uništeno radovima i teškom mehanizacijom. Na ovaj primitivan potez reagirala je i Natura Histrica, pokušavši zaustaviti daljnje radove, ali bez uspjeha. Na zahtjev Istarske županije o potrebnom provođenju postupka procjene utjecaja na okoliš, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja odmahnulo je rukom i odlučilo da isti nije potreban.
A koliko je transparentna ova strašna turistička avantura možda najbolje govori podatak da je vlasnicima tamošnjih zemljišta nemoguće doći do izdanih građevinskih dozvola, koncesija za ovu strahotu ili bilo kakvih odgovora već mjesecima. Jedino što pristiže iz ureda Grada Umaga i nekoliko ministarstava je zaglušujuća tišina koja se događa upravo zbog nesnosne buke koju teškim građevinskim radovima proizvodi cijela ergela teške mehanizacije koja svakodnevno uništava obalu i zelene površine. Radovi koji se odvijaju, da bude stvar bolja, u suprotnosti su s odlukom samog Grada Umaga, o zabrani izvođenja građevinskih radova koja traje od 15. lipnja do 15. rujna.
Ovakva snažna sprega nemilosrdnog privatnog kapitala i darežljive politike je na ovom mjestu uspjela prekršiti brojne zakone, uništiti zaštićeno područje, nelegalno dati koncesije, devastirati obalu, sasvim se oglušiti na sve podnesene prijave, uzurpirati privatne parcele ljudi te ih prisiliti da u obranu svog vlasništva čak postave fizičke prepreke i danonoćno dežuraju kako bi zaštitili svoje vlasništvo.
Ovo je apsolutno neprihvatljiva priča o pogodovanju lokalne vlasti, muljanju s dokumentacijom, prigodnom sljepoćom ministarstava, pohlepi investitora i neviđenoj bahatosti svih umiješanih gdje se bezumno uništava javno dobro u ime privatnog profita.
I upravo zato pozivamo DORH da hitno ispita sve izdane dozvole kao i da istraži potencijalnu zloporabu položaja u tijelima lokalne samouprave i Ministarstva prostornog uređenja i graditeljstva te Zaštite okoliša i energetike.
Bizarna hrvatska stvarnost u kojoj ministri dižu čaše i otvoreno nazdravljaju kriminalu došla je do svog vrhunca. Ili kako bi rekli mještani jedne male Savudrije – za ovo bi netko morao ići u zatvor.
Frcalo je na travnjaku sa svih strana, a prvi šut u okvir vrata dogodio se u 19. minuti. Najbolji igrač Rijeke Toni Fruk je pucao s 18 metara, ali dosta plaho i neopasno po gostujućeg vratara Suška
Neopravdani pozivi upućeni na ovaj broj u Hrvatskoj onemogućuju učinkovit rad službe i mogu ugroziti stvarne akcije spašavanja
Prema procjenama iz 2024., u Hrvatskoj nedostaje oko 4.000 medicinskih sestara. Većina liječnika i medicinskih sestara je otišla u Njemačku, Austriju, Irsku i Švedsku. Ipak, nakon značajnih povećanja plaća, odljev se usporio
Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.
Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.