NATJEČU SE I OSVAJAČI EUROPSKOG ZLATA

NAJBOLJI JIU -JITSU SENIORI U PULI U subotu u OŠ Veli Vrh državno prvenstvo plus "Pula Jiu Jitsu Open 2024"

Dobro je ovo prilika da se uživo vidi Matea Matteonija koji je prije dva tjedna na Europskom prvenstvu u Rumunjskoj  osvojio zlato u kategoriji U21 94+kg, kao i Leanu Žunić koja je osvojila europsko zlato u kategoriji U16 do 44 kg * Njen brat, 21-godišnji Marco Žunić natjecat će se u subotu na državnom seniorskom prvenstvu

1 min
Zoran Angeleski

Državno prvenstvo za seniore u jiu-jitsu, kao i prateći turnir "Pula Jiu Jitsu Open 2024", otvoren za sve nacionalnosti, sve pojaseve, za sve uzraste, održat će se ove subote 27. travnja u sportskoj dvorani osnovne škole Veli Vrh, s početkom natjecanja u 10 sati.

Uz seniore na prvenstvu Hrvatske, na otvorenom turniru natječu se i mladi borci u uzrasnim kategorijama  U8, U10, U12, U14, U16 i U18.

Nakon eliminacijskih i finalnih borbi u svakoj kategoriji, uslijedit će podjela medalja po kategorijama.

Puležan Mateo Matteoni koji je prije dva tjedna na Europskom prvenstvu u Jiu-jitsu u rumunjskoj Areni Pitesti osvojio zlato u kategoriji U21 94+kg nastupiti će na subotnjem otvorenom turniru, jer još nije napunio 18 godina da bi se natjecao kao senior. Na turniru će nastupiti i Puležanka Leana Žunić koja je u Rumunjskoj osvojila zlato u kategoriji U16 do 44 kg.

Njen brat, 21-godišnji Marco Žunić natjecat će se u subotu na službenom državnom seniorskom prvenstvu.