Pobjednice 24. dječjeg festivala "Veseli glasi – Voci allegre" Vita Viljanac i Bella Barbarić
Žiri je ocjenjivao intonaciju, interpretaciju, odnosno vokalnu izvedbu i scenski nastup, a odluku je bilo vrlo teško donijeti
Unatoč zadnjem slobodnom vikendu, prije početka nove školske godine, mnoštvo djece i profesora kolovoške su dane iskoristili za treninge, pripremu njihovih robota te naposljetku - došli u Barban. Donosimo imena najboljih robotičara-konjanika
Unatoč zadnjem slobodnom vikendu, prije početka nove školske godine, mnoštvo djece i profesora kolovoške su dane iskoristili za treninge, pripremu njihovih robota te naposljetku - došli u Barban. Donosimo imena najboljih robotičara-konjanika
U Barbanu je održana jedanaesta Robotrka na prstenac u organizaciji Društva za robotiku Istra (DRI).
'Alfa i omega' Barbanske Robotrke, profesor Industrijsko-obrtničke škole Pula, Dragan Pantić i ove je godine svojom neumornom karizmom u Barban privukao stotinjak mladih i onih malo starijih na jedinstveno događanje, trku čijim žilama teku elektroni i entuzijazam.
Unatoč zadnjem slobodnom vikendu, prije početka nove školske godine, mnoštvo djece i profesora kolovoške su dane iskoristili za treninge, pripremu njihovih robota te naposljetku - došli u Barban.
Jedanaesta po redu Robotrka na prstenac ostvarena je u organizaciji DRI u suradnji s Općinom Barban.
Domaćinstvo je pružila tamošnja Osnovna škola. Pokrovitelji su; Hrvatska zajednica tehničke kulture, Hrvatski robotički savez, Općina Barban, ZTK Pule i Istarske županije, Društvo za robotiku Istra, Centar za praktičnu robotiku Pula, Društvo Trka na prstenac, Profil-Klet, Turistička zajednica te lokalni gospodarstvenici i tematski Glavani Park.
Sudjelovalo je pedeset i sedam pojedinačnih natjecatelja, devetnaest timova iz Istarske i Primorsko-goranske županije. Nakon priprema i natjecanja, nešto prije 14 sati proglašeni su pojedinačni i timski pobjednici.
Prvoplasiranih pet timova redom od prvog do petog mjesta su:
U pojedinačnoj konkurenciji u pet prvoplasiranih ušlo je čak jedanaestero natjecatelja;
Prvo mjesto osvojio je Luka Leverić (Last Dance, Medulin). Drugo mjesto pripalo je Davidu Rimbaldu (Tri prvaka, Krk). Trećeplasirana je Darija Purić (Zlatna kruna, Krk). Četvrti u poretku bio je Lovro Varelija (Last Dance, Medulin). Peto mjesto dijele učenice i učenici iz Barbana i Krka i to; Lovro Katnić, Mihael Bajčić, Paola Marijanić, Tin Filipović, Leon Lipovac, Toni Čeperić i Lorenzo Manzin.
Nakon podjele priznanja, medalja i poklona svi učesnici otišli su u Glavani Park na jedan drugačiji adrenalinski odmor.
Bit natjecanja je u tročlanim posadama robota. Vožnja i upravljanje kopljem koje pogađa (ili nekad i ne baš) u otvore prstena provodi se na različite načine, prema pravilima natjecanja, uključujući i upravljanje samo pomoću gledanja u monitor, pokretne slike s kamere na robotima.
Veliki doprinos ovogodišnjoj Robotrci na prstenac pružili su; Andrea Stanković, Denis Gentilini, Marino Tumpić i učenici (bivši i sadašnji) Industrijsko obrtničke škole Pula. Ravnateljica osnovne škole u Barbanu Marina Čalić, predsjednik Društva Trka na prstenac Aldo Osip te drugi članovi Društva i djelatnici Općine Barban. Za divan plakat 11. Robotrke na prstenac zaslužan je Mladen Radolović.
Pokretačka snaga Robotrke na prstenac, profesor Dragan Pantić, za kraj je izjavio;
- Povijest, sadašnjost i budućnost su poput tri vanjska polja Prstenca, a centralno polje u sredini, ono najvrijednije u natjecanju, je simbioza ljubavi, znatiželje i odgovornosti svih onih koji su sudjelovali na Robotrci. Ovo nije samo igra, ovo je trenutak koji će obilježiti našu budućnost, a ove mlade ljude, sutra kada budu predvodnici društvenog boljitka, zauvijek vezati na suradnju i odgovornost u obavljanju svojih poslova. Poslovi za njih danas još ne postoje, oni će ih sami stvoriti.
Žiri je ocjenjivao intonaciju, interpretaciju, odnosno vokalnu izvedbu i scenski nastup, a odluku je bilo vrlo teško donijeti
Osumnjičeni je po dovršetku kriminalističkog istraživanja, uz kaznenu prijavu, predan u pritvorsku jedinicu policije
Glavni cilj ovog projekta je brižno čuvati kulinarsku tradiciju naših dragih baka, a kako to radi nona Annamaria Benčić iz Šišana pogledajte u videu
Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.
Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.