Komunal

SASTANAK S PREDSTAVNICIMA GRADA

Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Južne Istre traži relokaciju parkirališnih mjesta

Predstavnici Društva na licu su mjesta, praktično demonstrirali zašto je za osobe s invaliditetom smanjene pokretljivosti bolje da su parkirna mjesta označena na Narodnom trgu


 
2 min
Istra24

Predstavnici Društva na licu su mjesta, praktično demonstrirali zašto je za osobe s invaliditetom smanjene pokretljivosti bolje da su parkirna mjesta označena na Narodnom trgu

Nakon dopisa i najave mirnog prosvjeda, danas je održan sastanak na parkiralištima na Narodnom trgu i u Flanatičkoj ulici kojem su u ime Grada Pule prisustvovali Martina Šajina Mihovilović i Ermano Skomeršić, a u ime Društva osoba s tjelesnim invaliditetom Južne Istre Mladen Pucarić i Zuzana Hoti-Radolović.

Predstavnici Društva na licu su mjesta, praktično demonstrirali zašto je za osobe s invaliditetom smanjene pokretljivosti bolje da su parkirna mjesta označena na Narodnom trgu te predložili sljedeće rješenje:

1. Da se na Narodnom trgu označe tri parkirna mjesta za osobne automobile kojima se prevoze osobe s invaliditetom koja su na tom mjestu bila označena tridesetak godina, i to počevši od pješačkog prijelaza pa u smjeru kretanja prometa. Prijedlog je i da se na tim mjestima parkiranje ograniči na maksimalno dva sata.

2. Da se na parkiralištu u Flanatičkoj ukinu tri novooznačena pristupačna parkirna mjesta te da se na tom mjestu označe parkirna mjesta za dostavu

3. Da se na parkiralištu u Flanatičkoj uz prolaz prema tržnici označe dva pristupačna parkirna mjesta na mjestima trenutno označenim za dostavu

Predstavnici grada najavili su kako će nas o odluci po našem prijedlogu izvijestiti tijekom sutrašnjeg dana. Ovisno o njihovom stavu Predsjedništvo Društva donijet će odluku o daljnjim aktivnostima.


Nastavite čitati

Pula
 

OBNOVA ROJCA U FINIŠU Voditelj projekta ing. Filip Banovac: "Lift može nositi i opremu bendova"

"Napravljena je nova gromobranska instalacija jer je dosadašnja bila neuvjetna", kaže voditelj projekta ing. Filip Banovac, otkivajući problem koji je u prošlosti možda mogao imati i neželjene posljedice * Videonadzor za koji dan ponovno u funkciji. Pojavila se dva grafita, od čega je ustaški prebojan. O prihvatljivim muralima drugom prilikom * Kad će riješiti začepljene WC vertikale, pitali smo nadležne 

Pula
 

IŠČUPANA IZ KORIJENA Rasklopljena pulska roto garaža otišla u podstanarstvo, osvanuo novi asfalt

Dvjestotinjak četvornih metara parkirnog prostora pod garažom tek je krajem tjedna ugledalo sunce jer je do jučer trajala akcija uklanjanja nosača garaže koji su bili ukopani u tlo parkirališta na Marsovom polju, a zatim i sanacija asfalta. Koliko će mjesta donijeti i koliko je demontaža sveukupno koštala tek će sada postati jasno. Ono što je sigurno već sada - bila je skupa, podigla je prašinu, ne prestaje stvarati troškove, ali - više je nema!

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.