Romani "Priča o mojoj ženi" mađarskoga pisca Milána Füsta i "Sin čovječji" francuskoga Jean-Baptistea Del Amoa, koji tematiziraju ljubomoru muškaraca, dva su nova izdanja objavljena u nakladi OceanMore.
Emocionalni triler "Priča o mojoj ženi", čija je radnja smještena u London i Pariz između dvaju ratova, bavi se odnosom pomorskoga Kapetana Störra i njegove žene, slobodoumne Francuskinje Lizzy, o kojoj Störr odmah u prvoj rečenici svjedoči: "Da me žena vara, slutio sam odavno". Störrove sumnje proganjaju ga, a svaki korak njegove žene izaziva nove strepnje i deluzije.
Milán Füst (1888.-1967.) rođen je u Budimpešti. 1908. počeo je objavljivati u književnom časopisu "Nyugat" ("Zapad") koji je tijekom trideset godina postojanja iznjedrio najvažnije mađarske pjesnike i pisce poslije proslavljene u cijelom svijetu. Füstov bogati rad obuhvaća eseje, kazališne komade, poeziju, novele i romane te dnevničke zapise. 1948. dobio je Nagradu Lajos Kossuth za svoj cjelokupni opus. 1988. Mađarska akademija znanosti i umjetnosti i njegova supruga Erzsébet Helfer osnovali su Zakladu Milán Füst koja promiče i pomaže prijevode njegovih djela diljem svijeta.
Roman "Priča o mojoj ženi" pisao je sedam godina. Objavio ga je 1942., no tek dvadeset godina kasnije što je 1958. preveden na francuski i objavljen u Gallimardu, postaje poznat. Do danas je preveden na dvadeset jezika, a s mađarskoga ga je prevela Xenia Detoni.
Drugi roman, "Sin čovječji" Jean-Baptistea Del Amoa, bavi se muškarcem koji se nakon višegodišnjeg izbivanja iznenada vraća ženi i devetogodišnjem sinu, te ih, kao nova glava obitelji, odvodi na put kroz nemilosrdnu prirodu do imanja Les Roches, u zabiti usred planina gdje je nekoć živio sa svojim mahnitim ocem.
Majka njegova sina, sada trudna s drugim muškarcem, nada se da je to samo privremeni boravak te vjeruje da će njezin muž biti dovoljno razuman i shvatiti da su uvjeti za život u kući daleko od prihvatljivih. "No progonjen prošlošću i izjedan ljubomorom, muškarac polako tone u ludilo, a jedino će sin pokušati spasiti nešto od njihove ljudskosti", poručuje se u priopćenju nakladnika.
Jean-Baptiste Del Amo (1981.), hvaljen kao stilist istančana i profinjena jezika s iznimnim smislom za detalje, jedan je od najvažnijih pisaca svoje generacije u Francuskoj. Za roman "Une éducation libertine" iz 2008. dobio je Nagradu Goncourt za prvijenac i Nagradu François Mauriac Francuske akademije. Slijede romani "Le Sel" (2010.) i "Pornographia" (2013.) te roman "Carstvo životinja" (2016.), ovjenčan nagradom Prix du Livre Inter. Roman "Sin čovječji" donio mu je Nagradu Fnac 2021.
Knjigu je s francuskoga prevela Željka Somun.