Pregled umjetnika
UROŠ ĐURIĆ (1964) živi i radi u Beogradu. Studirao je povijest umjetnosti na Filozofskom fakultetu (1984.-87.) i slikarstvo na Fakultetu likovnih umjetnosti u Beogradu, gdje je diplomirao (1992.) i magistrirao (1998.). Svoje radove aktivno izlaže od 1989. Tijekom godina njegova su djela bila predstavljena u mnogim umjetničkim galerijama i muzejima, uključujući Jeu de Paume u Parizu, Kunsthalle Fridericianum u Kasselu, Austrijski kulturni forum u New Yorku, Albertina, Ludwig, Secession i Kunsthalle u Beču, Galerija Zachęta u Varšavi, Frankfurter Kunstverein u Frankfurtu, Muzej moderne umjetnosti u Saint-Etienneu i Stadtpark Forum u Grazu. Sarađivao je sa Thomasom Trummerom, Renéom Blockom, Geraldom Mattom, Lórándom Hegyijem, Victoria Combalia, Ami Barak, kao i sa većinom najuglednijih srpskih i regionalnih institucija i kustosa. Radovi mu se nalaze u zbirkama muzeja Albertina i Ludwig u Beču, Muzeja suvremene umjetnosti u Beogradu, Muzeja suvremene umjetnosti Vojvodine u Novom Sadu, kao i u mnogim drugim javnim i privatnim zbirkama diljem svijeta. Dobitnik je Nagrade Oktobarskog salona (1991. i 2005.), Memorijalne nagrade Nadežda Petrović (1994.), Nagrade Bijenala mladih (1996.) i Nagrade Sava Šumanović (2021.).
MIHAEL MILUNOVIĆ je rođen u Beogradu 1967. godine. Milunović je odrastao u umjetničkom obiteljskom okruženju. I otac i djed su mu bili poznati srpski umjetnici, a majka je poznata srpska i hrvatska kiparica. Milunovićeva rana iskustva igranja u ateljeu njegovih roditelja, njegov interes za geografiju i strojeve ili slike poput Tiziana, Velázqueza ili De Chirica imat će trajan utjecaj na njegov rad. Nasilje, represija, manipulacija; neugodna stvarnost suvremenog života ogoljena je u primamljivim kreacijama Mihaela Milunovića. Milunović je pohađao Fakultet likovnih umjetnosti u Beogradu, zatim École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris, gdje je studirao u klasi profesora Vladimira Veličkovića i klasama profesora Marine Abramović i Tonija Brauna. Zapažen, postao je laureat Zaklade RENOIR (radio je i živio u ateljeu Pierre-Augustea Renoira). Njegov rad obuhvaća širok raspon disciplina, od slikarstva, crteža i fotografije do velikih skulptura i instalacija. Dekontekstualizacijom svakodnevnih predmeta, simbola ili situacija, Milunović kod gledatelja izaziva nelagodu, kombinaciju otuđenosti i znatiželje. Od sredine 90-ih Milunović je sudjelovao na brojnim izložbama diljem Europe. Radovi mu se nalaze u prestižnim muzejskim zbirkama, uključujući MUMOK, Beč; Muzej suvremene umjetnosti, Beograd; Coleccion Solo, Madrid; Muzej Deji, Nanjing; Kolekcija Moet & Chandon LVMH, Francuska; Zbirka Wiener Städtische, Austrija; Palazzo Forti, Verona; Musée d'Art et d'Industrie, Saint-Etienne, Francuska, itd. Živi i radi između Pariza i Beograda.
MARINA MARKOVIĆ je rođena 1983. godine u Beogradu. Završila je preddiplomski i magistarski studij na Fakultetu likovnih umjetnosti u Beogradu, gdje je trenutno na doktorskom studiju iz područja novih medija. Od 2006. godine redovito izlaže u zemlji i inozemstvu (Amerika, Japan, Španjolska, Italija, Meksiko, Velika Britanija...). Dobitnica je nagrada Dimitrije Bašićević Mangelos za 2011. i nagrade Vladimir Veličković za crtež. Od 2012. godine član je The Drawing Center New York. Živi i radi na relaciji Beograd – New York. 2022. Suosnivačica je Naked Art Residency, internacionalnog umjetničkog residence programa u Goloj Glavi (RS)
NIKOLA MARKOVIĆ rođen je 1979. u Kopru, Slovenija. Magistrirao 2008. godine na Fakultetu likovnih umjetnosti u Beogradu kod prof. Čedomira Vasića. Živi i radi u Beogradu. Izlagao samostalno i skupno na preko 40 izložbi u zemlji i inozemstvu. Djela mu se nalaze u brojnim privatnim i javnim zbirkama. Dobitnik je nagrade Mangelos za 2008. godinu.
MILORAD MIĆA STAJČIĆ je rođen 1977. godine u Beogradu. Diplomirao je na Fakultetu organizacijskih znanosti na smjeru Informacijski sistemi i na Fakultetu likovnih umetnosti na smejru kiparstvo u klasi prof. Mrđana Bajića. Trenutno je na doktorskim umjetničkim studijima. Osnivač je i suvlasnik galerije “X Vitamin” u Beogradu. Njegovi radovi se nalaze u mnogim javnim i privatnim kolekcijama, u zemlji i inozemstvu. U svom umjetničkom radu osim skulpture izražava se i putem instalacija, video radova, performansa, fotografije. Najčešća tema su društvene vrijednosti, simboli, tabu teme, potrošačko društvo, religija, novac.