Politika i društvo

Sustav domovinske sigurnosti nije zakazao

Banožić: Letjelica vjerojatno nije bila prijetnja za Hrvatsku

Ministar obrane Mario Banožić izvijestio je u petak da pad bespilotne letjelice, nije bila prijetnja za Hrvatsku te da nije zakazao sustav domovinske sigurnosti


 
1 min
HINA
FOTO: Hina

Ministar obrane Mario Banožić izvijestio je u petak da pad bespilotne letjelice, nije bila prijetnja za Hrvatsku te da nije zakazao sustav domovinske sigurnosti

Ministar obrane Mario Banožić izvijestio je u petak da pad bespilotne letjelice, koja se u četvrtak oko 23 sata srušila u Zagrebu, nije bila prijetnja za Hrvatsku te da nije zakazao sustav domovinske sigurnosti.

"Letjelica je ušla u 22.57 sati, došla je iz pravca Mađarske, zadržala se 7 minuta i kretala se brzinom od 700 kilometara na sat'', precizirao je Banožić.

Banožić je ocijenio da ovo ''vjerojatno nije bila prijetnja za Hrvatsku'' te da NATO i sustav domovinske sigurnosti rade na slučaju.

Načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga RH admiral Robert Hranj je ocijenio kako je incident ozbiljan i da predstoji ozbiljna i intenzivna istraga.

''Ne možemo u ovom trenutku reći čije su letjelice, to su relativno staromodne letjelice, bile su korištene u Sovjetskom savezu. Bez detaljne analize ne mogu reći niti je li doletjela iz Ukrajine", dodao je Hranj.

Besposadna vojna letjelica srušila se sinoć nešto iza 23 sata na području Jaruna, u incidentu nije nitko stradao no oštećeno je nekoliko parkiranih vozila.


Nastavite čitati

Poštovani gospodine Plenkoviću, digli ste si plaće, a kada će na dnevni red doći medijske slobode i prava novinara?

Sindikat novinara Hrvatske upozorava i na činjenicu da novinari/ke za svoj odgovorni i društveno važni rad za javno dobro zarađuju u prosjeku svega 1.043 EUR neto. Usto, samo u dva javna medija redovito se obnavljaju kolektivni ugovori, dok u privatnim medijima gotovo  u potpunosti izostaje i socijalni dijalog i zaštita radničkih prava i kolektivni ugovor. Time se medijskim radnicima u RH krši temeljno ljudsko pravo na sindikalno organiziranje i kolektivno pregovaranje iako EU od svih članica traži pokrivenost od 80 posto tržišta rada kolektivnim ugovorima

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.