Politika i društvo

PULSKO GRADSKO VIJEĆE

Svi vijećnici prihvatili izvještaj o radu Kaštijuna za prošlu godinu

Anja Ademi kazala je da u društvo nije pristigla niti jedna kritika građana, već da one dolaze uglavnom kroz društvene mreže na Facebook grupi 'Čist zrak, duga ljubav', a da je inspekcijski nadzor redovan i izlazi prema prijavama


 
3 min
Chiara Bilić ⒸFOTO: Manuel Angelini

Anja Ademi kazala je da u društvo nije pristigla niti jedna kritika građana, već da one dolaze uglavnom kroz društvene mreže na Facebook grupi 'Čist zrak, duga ljubav', a da je inspekcijski nadzor redovan i izlazi prema prijavama

Unatoč svim problemima na postrojenju i milijunskim gubicima u poslovanju, svi vijećnici pulskog Gradskog vijeća na današnjoj su sjednici prihvatili izvještaj o poslovanju tvrtke Kaštijun za lanjsku godinu.

Dušica Radojčić (Možemo) upitala je Anju Ademi, članicu Uprave Kaštijuna, postoji li neki plan za vraćanje akumuliranog duga visine 22,8 milijuna kuna kako taj dug se ne bi nastavio povećavati. Također je kazala da je u travnju pokrenut postupak javne nabave za viškove otpada iz Poreča i Umaga.

- Radilo se o šest tisuća tona, s cijenom dvostruko višom od procijenjene vrijednosti. To je zaista lihvarska cijena. Ugovor nije sklopljen. Gdje su završili viškovi Poreča i Umaga? Od tvrtke EKO plus (tvrtka koja upravlja postrojenjem Marišćina u Primorsko-goranskoj županiji, op.n.) preuzeli smo 2021. godine 223 tone otpada, zašto? Jesmo li mi njima dali svoj otpad kada je bila kriza na postrojenju?, upitala je Radojčić.

- U svibnju je pokrenuta nabava za zbrinjavanje viškova. Financijska situacija nije dozvolila sklapanje takvog ugovora. Iduće godine Kaštijun će imati novca za zbrinjavanje viškova na drugim lokacijama. Gubici dolaze s početka poslovanja. Plan za pokrivanje gubitaka je podizanje cijena, rekla je Ademi.

Osim toga, Ademi je naglasila da je Kaštijun do danas bio bez boksa koji je, podsjetila je, bio oštećen u svibnju prošle godine.

Kazala je i da u društvo nije pristigla niti jedna kritika građana, već da one dolaze uglavnom kroz društvene mreže na Facebook grupi 'Čist zrak, duga ljubav', a da je inspekcijski nadzor redovan i izlazi prema prijavama.

- Vlaga je uzrok neugodnih mirisa, a uzrok je i otpad koji je bio u jami dok je bio kvar. Kad se počeo obrađivati, proizveo je dodatno neugodne mirise, kazala je.

Otkrila je da u Centru trenutno ima 16 tisuća nezbrinutih SRF bala.

Vijećnik SDP-a Igor Belas upitao je direktora tvrtke Fratarski što je s voditeljem projekta u toj firmi, aludirajući na IDS-ovca Andija Rosandu koji je u Fratarski svojedobno prešao iz Luke Pula, također pulskog trgovačkog poduzeća, a čije je zapošljavanje izazvalo kontroverze.

- Zanima me i veća plaća za voditelja kampa, ima li on 12 mjeseci što raditi?, upitao je Belas.

- Voditelj kampa je na bolovanju i nije na trošku firme od kad sam ja direktor. Novac dobiva od Zavoda. Gospodin je bolestan. Voditelj kampa… s njim se ne bih mijenjao nikad u životu. Trebalo bi pitanje preformulirati, pa da glasi: 'Koliko on ima posla po ljeti'? Dostupan je 24 sata. Svoj novac zarađuje krvavo, odgovorio je Nebojša Nikolić.

Elena Puh Belci (IDS) upitala je direktora Castruma Gorana Perešu zašto je produžio ugovor za javnu nabavu za kontroling s tvrtkom Coin i koliko to košta Castrum, podsjetivši pritom da je na ranijim sjednicama vijećnica Nezavisne liste Filipa Zoričića, Ivana Mohorović, kazala da su ti ugovori suvišni te da se radi o popunjavanju excel tablica.

- Ugovor je mene dočekao produžen. Cijena je dvije tisuće kuna mjesečno, odgovorio je Pereša.


Nastavite čitati

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.