SP KATAR: VELIKIH 0:0

KAKVA SREĆA! Hrvatska zasluženo u osmini finala Svjetskog prvenstva! Čeka nas novi mega megdan!

Hrvatska će u osmini finala, u ponedjeljak u 16 sati, igrati s prvoplasiranom ekipom u skupini E u kojoj večeras igraju: Japan - Španjolska, Kostarika - Njemačka

2 min
HINA

Hrvatska reprezentacija osvojila je drugo mjesto u skupini F odigravši 0-0 protiv Belgije, a kao prvi su mjesto u osmini finala izborili Marokanci koji su svladali Kanadu s 2-1.

Hrvatska je opasno živjela u drugom poluvremenu, nakon što je bila bolja u prvom, u kojem je Anthony Taylor zbog milimetarskog zaleđa poništio već dosuđeni kazneni udarac za Hrvatsku. U drugom dijelu je Romelu Lukaku pogodio vratnicu i još tri dobre prilike za postizanje pogotka.

Sjajni Joško Gvardiol

U dvoboju Maroka i Kanade već nakon 23 minute dvoboja Marokanci su imali dva gola prednosti. U 4. minuti početničku pogrešku vratara Milana Borjana iskoristio je Hakim Ziyech. Borjan je izašao iz kaznenog prostora i dodao loptu Ziyechu na 30 metara, a ovaj ga je preciznim udarcem prebacio za vodstvo.

U 23. minuti Hakimi je dugim dodavanjem izbacio Youssefa El Nesyrija, a marokanski napadač je odlično primio loptu i u sprintu došao do kaznenog prostora te s 12-13 metara pogodio bliži kut pokraj loše postavljenog vratara Borjana.

U 40. minuti Kađani su smanjili zaostatak. Po lijevom boku prošao je Sam Adekugbe i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Na putu se ispriječio Nayef Aguerd, promijenio putanju lopte i pogodio bliži kut svojih vrata.

Slavlje Markonaca

U drugoj utakmici Maroko je pobijedio Kanadu 2:1 i osvojio prvo mjesto u našoj skupini. Hrvatska će tako u osmini finala igrati s prvoplasiranom ekipom u skupini E u kojoj večeras igraju: Japan - Španjolska te Kostarika - Njemačka.

Osminu finala Vatreni igraju u ponedjeljak u 16 sati.

Marokanci će 6. prosinca igrati protiv drugoplasirane momčadi iz skupine E.

Svijet

Washington poslao Ukrajini novi raketni sustav dugog dometa

Predsjednik Joe Biden je upozorio da bi, ako Ukrajina ne uspije, sljedeći korak ruskog predsjednika Vladimira Putina mogao biti izravan napad na saveznike u NATO-u: "Ne bismo imali drugog izbora nego priteći im u pomoć. Baš kao što su naši saveznici u NATO-u pritekli u pomoć nama nakon napada 11. rujna."