play-off

NOGOMET Stuttgart osigurao ostanak u Bundesligi

Povela je domaća momčad i to vrlo rano pogotkom Sonnyja Kittela u šestoj minuti susreta. Stuttgartt dolazi do izjednačenja u 48. minuti, a strijelac je Enzo Millot. On je zabio i drugi gol za Stuttgart u 64. minuti. Silas je posljednji pogodak postigao u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa odigrao je za Stuttgart do 66. minute

1 min
HINA
Pixabay

Nogometaši Stuttgarta osigurali su svoje mjesto u Bundesligi u sljedećoj sezoni nakon što su u ponedjeljak u drugoj utakmici play-offa u gostima pobijedili domaći Hamburg sa 3-1.

U prvoj utakmici u četvrtak Stuttgart je na svom terenu slavio sa 3-0.

Stuttgart je sezonu završio na 16. mjestu, dok je Hamburg bio treći u drugoj ligi.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa odigrao je za Stuttgart do 66. minute.

Od ponovnog uvođenja play-offa 2009. između 3. druge lige i 16. Bundeslige, samo su se tri kluba iz niže razine uspjela vratiti: Nürnberg 2009., Fortuna Düsseldorf 2012. i Union Berlin 2019. A ukupno, 25 doigravanja za prijem/ispadanje 19 puta se okrenulo u korist bundesligaškog kluba.

Svijet

Washington poslao Ukrajini novi raketni sustav dugog dometa

Predsjednik Joe Biden je upozorio da bi, ako Ukrajina ne uspije, sljedeći korak ruskog predsjednika Vladimira Putina mogao biti izravan napad na saveznike u NATO-u: "Ne bismo imali drugog izbora nego priteći im u pomoć. Baš kao što su naši saveznici u NATO-u pritekli u pomoć nama nakon napada 11. rujna."