republika - dugi
Sport i rekreacija

SP KATAR

Povijesni uspjeh Maroka: Španjolska se vraća kući

O pobjedniku se odlučivalo u udarcima s bijele točke gdje je odličan bio marokanski vratar Bono s dvije obrane. Zaustavio je udarce Solera i Busquetsa, dok je Sarabia pogodio vratnicu, ali je i tada Bono pogodio stranu. * Afrička reprezentacija do sada je primila samo jedan gol, a više nije iznanađenje ovog SP-a.

2 min
HINA

Nakon 120 minuta bez golova nogometaši Maroka su izborili četvrtfinale svjetskog prvenstva poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca (3-0) protiv Španjolske.

Glavnina utakmice prošla je u dominaciji Španjolske kada je u pitanju posjed pa su tako španjolski igrači imali skoro 70 posto loptu u svojim nogama tijekom prvog poluvremena. No, u prvih 45 minuta Španjolska je imala tek jednu opasnu situaciju pred marokanskim vratima, dok su Marokanci nekoliko puta, prvenstveno ubacivanjem, stvarali paniku pred Unai Simonom.

U nastavku se još češće igralo na marokanskoj polovici travnjaka, ali osim upornih kratkih dodavanja s jedne na drugu stranu ništa konkretno nisu radili igrači Luisa Enriquea. Najbolju šansu imao je Dani Olmo u 95. minuti kada je vratar Maroka Bono zaustavio njegov ubačaj kojeg su svi propustili.

U produžecima je dodatno porastao pritisak Španjolaca, ali najbolju šansu, u 104. minuti, imao je Marokanac Cheddira čiji je šeprtljavi udarac iz blizine obranio Unai Simon. U samom finišu Sarabia je za Španjolsku pogodio vratnicu. O pobjedniku se tako odlučivalo u udarcima s bijele točke gdje je odličan bio marokanski vratar Bono s dvije obrane. Zaustavio je udarce Solera i Busquetsa, dok je Sarabia pogodio vratnicu, ali je i tada Bono pogodio stranu.

Maroko će u subotu, s početkom u 16 sati, igrati četvrtfinalni susret protiv pobjednika dvoboja Portugala i Švicarske. Taj se, posljednji susret osmine finala, igra u utorak navečer s početkom u 20 sati.