Sport i rekreacija

susret pun preokreta

Španjolska: Barcelona - Valencia 4-2

Bio je to dvoboj pun preokreta, Fermin Lopez (22) je udarcem glavom doveo Barcelonu u vodstvo, ali onda je Ter Stegen grubo pogriješio i omogućio Hugu Duru (27) gol za poravnanje. Deset minuta potom Valencia je povela iz kaznenog udarca kojega je realizirao Pepelu (38-11m), ali u sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući vratar Mamardašvili, a domaći su to znali iskoristiti u nastavku

1 min
HINA
EPA/Daniel Gonzalez

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva 4-2 (1-2) domaćom pobjedom protiv Valencije u posljendjem dvoboju 33. kola.

Bio je to dvoboj pun preokreta, Fermin Lopez (22) je udarcem glavom doveo Barcelonu u vodstvo, ali onda je Ter Stegen grubo pogriješio i omogućio Hugu Duru (27) gol za poravnanje. Deset minuta potom Valencia je povela iz kaznenog udarca kojega je realizirao Pepelu (38-11m), ali u sudačkoj nadoknadi isključen je gostujući vratar Mamardašvili, a domaći su to znali iskoristiti u nastavku. Poljski centarfor Robert Lewandowski (49, 82, 90+3) dva je puta iz velike gužve u petercu uspio glavom proslijediti loptu u mrežu za 3-2, a onda je u sudačkoj nadoknadi iz slobodnog udarca sa 20-ak metara kompletirao "hat-trick".

Druga Barcelona sada ima 73 boda, dva više od treće Girone, ali i 11 manje od vodećeg madridskog Reala koji je praktički osigurao naslov prvaka. Valencia je osma sa 47 bodova.