Vodnjanski gradonačelnik Igor Orlić oglasio se u vezi sinoćnjeg požara uz glavnu cestu u Vodnjanu, o kojem smo već pisali. Njegovu objavu s društvenih mreža prenosimo u cijelosti:
"Samo zahvaljujući prisebnosti i hrabrosti građana sinoć je za dlaku izbjegnuta tragedija. Požar koji je izbio uz glavnu cestu u Vodnjanu, u neposrednoj blizini kuća, mogao je imati nesagledive posljedice.
Veliko hvala građanima koji nisu samo prošli, već su zastali kako bi pomogli, kao i svima koji su odmah reagirali i pozvali vatrogasce. Posebnu zahvalu zaslužuje mladi Karlo Mijatović iz Fažane, budući vatrogasac, koji je pokazao iznimnu hrabrost, prisebnost i znanje te pomogao u koordinaciji gašenja do dolaska vatrogasaca. Takvi mladi ljudi zaslužuju naše iskreno poštovanje i priznanje.
Istovremeno, najoštrije osuđujem ovakvo divljaštvo i neodgovorno ponašanje. Namjerno izazivanje požara nije nestašluk – to je ugrožavanje ljudskih života, domova i naše prirode. Nadam se da će odgovorni biti što prije pronađeni i primjereno sankcionirani.
Hvala svima koji su sinoć pokazali da zajedništvo, odgovornost i solidarnost mogu spriječiti ono najgore. Čuvajmo jedni druge i naš grad!"