Kultura

PETI FESTIVALSKI DAN

MONTE LIBRIĆ Održane radionice murala i smišljanja priča

Maja Biondić na Piknik je donijela svoju autorsku slikovnicu "Brod za avanture", a predstavljena je i slikovnica o likovnoj umjetnosti književnice Sanje Lovrenčić i ilustratora Dominika Vukovića "U ritmu meandra s Julijem Kniferom"


 
1 min
Istra24
Foto: Petra Tadić

Maja Biondić na Piknik je donijela svoju autorsku slikovnicu "Brod za avanture", a predstavljena je i slikovnica o likovnoj umjetnosti književnice Sanje Lovrenčić i ilustratora Dominika Vukovića "U ritmu meandra s Julijem Kniferom"

Zanimljiv program održan je jučer u pulskom Circolu, petog dana 18. Monte Librića - Festivala dječje knjige u Puli. Na 'Pikniku s autorom' Želimir Periš predstavio je svoju slikovnicu „Dan kad se ugasio ekran" (Naša djeca), koju je ilustrirala Monika Markić.

Maja Biondić na Piknik je donijela svoju autorsku slikovnicu "Brod za avanture" (Knjiga u centru), a predstavljena je i slikovnica o likovnoj umjetnosti književnice Sanje Lovrenčić i ilustratora Dominika Vukovića "U ritmu meandra s Julijem Kniferom" (Mala zvona).

Radionica slika od geometrijskih oblika

Održana je i Radionica smišljanja priča koju je vodio Želimir Periš, višestruko nagrađivani književnik i autor društvenih i zabavnih video igara, a u radionici izrade papirnatih igračaka "Papertoy Ptić" radilo se pod vodstvom zagrebačkog umjetnika Marka Zubaka, jednog od najboljih autora svjetske 'paper toys' scene.

Poslijepodne je Dominik Vuković u Urbanom Libriću na terasi Circola vodio radionicu murala "Slika od geometrijskih oblika", a dan je završen u Librić teatrinu gdje je gostovala predstava "Dome, slatki dome" Dječjeg kazališta Dubrava nastala po istoimenoj slikovnici Svjetlana Junakovića u režiji Katarine Madirazza i dramatizaciji Danijele Evđenić.


Fotografije: Petra Tadić

Nastavite čitati

Pula
 

Bloomsday u Klubu-knjižari Giardini 2 proslavljen uz inspirativno predavanje irskog filozofa i eterični koncert

„Najpoznatija rečenica u engleskom jeziku je "biti ili ne biti" iz Hamleta. Ali za Jamesa Joycea "biti ili ne biti" nije pitanje. Pitanje je, živite li dobar život?“. Ovom rečenicom Bartholomew Ryan ukazao je na revolucionarni značaj romana „Uliks“ i „Finneganovo bdijenje“ kao etičkih i estetskih smjernica za proživljavanje života u njegovoj punoći, nasuprot pukom preživljavanju i zavodljivom pojednostavljivanju stvarnosti

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.