Život

"EL PRESIDENTE" NA LEŽALJCI POD PALMAMA

TITO OSVANUO NA NOVOM MURALU U ROVINJU: Umjetnik Boris Bare ga je naslikao kako se sunča u kupaćim gaćicama

Zašto Tito? "Pao mi je na pamet. Nije riječ o nikakvoj političkoj poruci, Brijuni su relativno blizu pa je to bila asocijacija" rekao je  Boris Bare koji je mural, kod trgovačkog centara Retail, oslikao u suradnji s Marinom Remićem i Vedranom Štimcem


 
2 min
Istra24
foto: Boris Bare

Zašto Tito? "Pao mi je na pamet. Nije riječ o nikakvoj političkoj poruci, Brijuni su relativno blizu pa je to bila asocijacija" rekao je  Boris Bare koji je mural, kod trgovačkog centara Retail, oslikao u suradnji s Marinom Remićem i Vedranom Štimcem

Uvijek je znao uživati u životu, a ni u ovom slučaju ne izgleda kao prvi među drugovima već kao turist koji uživa na zasluženom odmoru. Tito je  osvanuo na muralu"El Presidente" u Rovinju, u kojem je prikazan kako se u crvenom kupaćem kostimu sunča pod palmama. Autor murala je ulični umjetnik Boris Bare.

Kako piše Jutarnji list, Bare je  naslikao Josipa Broza Tita, u crvenim kupaćim gaćicama, sa sivom trakom preko njih, opuštenog u ležaljci. Nogu je stavio jednu preko druge, ruke pod glavu, na glavi sunčane naočale. Trbuščić se ističe, no ne previše. U pozadini, nekoliko palmi. Naziv je slike El Presidente, mjesto radnje Brijuni.

"To je rad kojeg sam naslikao upravo u Rovinju za jedan trgovački centar, Retail. Tema je ljeto i uživancija. Pozvali su nas trojicu i tamo smo radili posljednjih dvanaest dana, oslikali smo pedesetak radova na 1500 kvadrata otprilike". Zašto Tito? "Pao mi je na pamet. Nije riječ o nikakvoj političkoj poruci, Brijuni su relativno blizu pa je to bila asocijacija" rekao je Bare Jutarnjem listu. S njim su slikali Marin Remić i Vedran Štimac.

Isto je umjetnik potvrdio za Index: "Mural je nastao u sklopu Retail Parka u Rovinju. Temu je bila Ljeto i Rovinj, a mural Tita nema za mene nikakvu političku poruku, htio sam samo prikazati lagodan život s plaže i ljeto"

Bare je, podsjetimo, ove godine, prije nešto više od mjesec dana, naslikao mural posvećen izbjeglicama, na adresi Ilica 83 na zgradi Centra za odgoj i obrazovanje Slave Raškaj, a kojeg su inicirali Festival tolerancije i UNHCR-a Hrvatska, u suradnji s Gradom Zagrebom.


Nastavite čitati

Istra
 

Motovun se prvi puta spominje 804. godine u Rižanskom placitu. Nema dokaza o prapovijesnoj gradini na brdu

Spominjući Motovun 804. godine Rižanski placit bilježi naselje koje postoji i naslućuje neku vrstu tada postojeće općinske organizacije. Međutim, poprilično je nepoznato kako je i kada uopće nastalo naselje na motovunskome brijegu. Jer unatoč tvrdnjama da je ovdje postojala prapovijesna gradina, to ne samo da se ne može potvrditi, nego motovunski brijeg uopće nema kamenih naslaga kao osnovnoga supstrata za izgradnju bilo kakvih kamenih konstrukcija bez da se kamen dovlači iz udaljenosti od barem nekoliko kilometara

Da bi ova web-stranica mogla pravilno funkcionirati i da bismo unaprijedili vaše korisničko iskustvo, koristimo kolačiće. Više informacija potražite u našim uvjetima korištenja.

  • Nužni kolačići omogućuju osnovne funkcionalnosti. Bez ovih kolačića, web-stranica ne može pravilno funkcionirati, a isključiti ih možete mijenjanjem postavki u svome web-pregledniku.